Około 140 kolizji i 19 wypadków drogowych odnotowała kołobrzeska policja od początku sezonu. Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest nie przestrzeganie przepisów.

Okres wakacyjny to szczególnie trudny czas na kołobrzeskich drogach. Co roku  w sezonie  dochodzi do zwiększonej liczby kolizji.

Najczęstszą ich przyczyną, jest niedostosowanie odpowiedniej prędkości na drodze oraz nie ustąpienie pierwszeństwa. Duży problem sprawiają również ronda, na których kierowcy często nie patrzą na znaki drogowe.

W czasie wakacji mieszkańcy jak i turyści, powinni zwracać szczególną uwagę na zasady ruchu drogowego, zwłaszcza, że  w życie weszły nowe przepisy, a na drogach pojawiło się wiele hulajnóg elektrycznych, czy jednośladów.

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu jak zawsze apeluje o szczególną ostrożność. 

 

(Fot. archiwum)

Komentarze  
+4 # Zol 2021-07-28 23:32
Korki na ulicach, duży ruch pojazdów A gdzie Policjanci, którzy powinni nadzorować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie widać ich na ulicach. Pochowani w radiowozach na wylocie z miasta wiadomo w jakim celu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook