Wczoraj, przy kwaterze żołnierzy Armii Krajowej odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę Powstania Warszawskiego i Akcji Burza. Tradycyjnie o godzinie 17 zabrzmiały syreny alarmowe.

1 sierpnia 1944 roku o godz.17.00 określonej kryptonimem „W”, jak Wolność, wybuchło Powstanie Warszawskie. 77 lat temu, dźwięk syren był sygnałem do rozpoczęcia walki, dzisiaj jest momentem zadumy i refleksji. Powstanie Warszawskie było jednym z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii miasta. 

W trakcie walk straty wojsk polskich wyniosły ok.16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. Ofiar w ludności cywilnej - od 150 tys. do 200 tys. 

Podczas kołobrzeskich uroczystości złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook