Źle zaparkowane hulajnogi to zmora dla rowerzystów i pieszych. Straż Miejska ma możliwości by skutecznie takim przypadkom przeciwdziałać i z nich korzysta.

Elektryczne hulajnogi są coraz bardziej popularne. Niestety owa popularność często nie idzie w parze z rozsądkiem użytkowników. Jednym z problemów jest złe parkowanie. Jeżeli takie źle zaparkowane elektryczne hulajnogi stwarzają zagrożenie mogą być odholowane, gdy są utrudnieniem dla pieszych i rowerzystów mają zakładane blokady. Każda taka źle zaparkowana hulajnoga z blokadą oznacza mandat. 

Komendant Straży Miejskiej zauważa, że operatorzy szybko zareagowali i na zmianę przepisów i na blokady. Wprowadzili zapisy w regulaminach, które ich użytkowników zobowiązują do poprawnego parkowania. 

Szczegóły w materiale wideo:

Komentarze  
+3 # Wrocławianin 2021-08-03 10:46
Chwila, czegoś nie rozumiem. Jak hulajnoga jest źle zaparkowana i utrudnia ruch pieszym, rowerzystom lub wszystkim na raz, to zakłada się blokadę? Przecież dalej wtedy utrudnia ruch! Gdzoe tu sens?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # zebka 2021-08-03 13:56
dokładnie tak samo jest z samochodami. Można odholować tylko jeśli stwarza zagrożenie :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Guest 2021-08-03 14:00
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
-6 # Malina 2021-08-03 10:47
To niby gdzie trzeba parkować te hulaj nogi jak nie ma zadnych parkingów dla niech jezu każdy parkuje gdzie chce. To niech zrobą parkingi! Np koło Grochowszkiej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Jerzyna 2021-08-03 13:20
Albo poczytaj przepisy ruchu drogowego albo posłuchaj tego co mówi komendant straży w tym materiale wideo. I będziesz wiedziała gdzie i jak trzeba parkować hulajnogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Sfrustrowany 2021-08-03 12:14
Sytuacja wydaje się być dość klarowna, miasto stara się wypędzić biznes hulajnogowy. Rower miejski posiada infrastrukture wyporzyczasz oddajesz w stacjach i miasto ma w tym udział %, a hulajnogi? Gdyby mialy własną infrastrukturę to może to miałoby sens ale jak jej nie ma to na mieście przez nie jest tylko bałagan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook