Obywatelska postawa kołobrzeżanina doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy osobówki. Mężczyzna powiadomił policję i nie dopuścił do odjechania nietrzeźwego kierującego z osiedla.

Nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grożą mu wysokie sankcje karne takie jak grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jednego z mieszkańców kołobrzeskiego osiedla zaniepokoił stojący w niewłaściwym miejscu pojazd osobowy marki Citroen. Gdy podszedł do niego zauważył dwóch mężczyzn w środku. Podczas rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą dotarła do niego silna woń alkoholu. Mężczyźni w aucie nie reagowali na polecenia zatrzymania się i odjechali. Mieszkaniec osiedla wiedział, że droga którą odjechali była „ślepa” i zablokował wyjazd z ulicy swoim autem. Na miejsce niezwłocznie przybyli funkcjonariusze prewencji wezwani przez mieszkańca, którzy po krótkiej penetracji terenu ujawnili wskazany pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Po przebadaniu okazało się, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy był także pasażer pojazdu, do tego stopnia, że obaj musieli pozostać w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzięki odpowiedzialnej reakcji mieszkańca Kołobrzegu kierujący Citroenem odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Prócz wysokiej grzywny grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę bez wymaganych uprawnień.

 

Komentarze  
+3 # orto 2021-08-09 12:07
Szczerze gratuluję takiej postawy.Gdyby inni tak robili widząc pijanego bydlaka za kierownicą było by mniej tragedii i dramatów. 3 promile to na 100% morderca za kółkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook