W minioną sobotę w Porcie Jachtowym już po raz 22. odbyły się zawody w jeździe rowerem po desce na wodzie, w których udział wzięło 50 śmiałków. Podczas wydarzenia odsłonięto także kolejną figurkę Mariana.

Zawody w jeździe rowerem po desce na wodzie stały się tradycją naszego miasta. Zasady są proste i niezmienne od lat. Trzeba wsiąść na rower i przejechać 21 metrową deskę, która leży na dętkach, a te na wodzie. To 22. zawody, a drugie bez Antoniego Szarmacha, który przywiózł je do Kołobrzegu z partnerskiego miasta Barth.

Przed rozpoczęciem zawodów odsłonięto kolejną już figurkę Mariana, sympatycznej mewy, która jedzie na rowerze po desce, upamiętniając tym samym zmarłego w zeszłym roku Antoniego Szarmacha.

Na tegoroczne zawody zapisało się 60 zawodników, tym samym ustanawiając rekord. Ostatecznie wystartowało 50 osób, z czego 7 to kobiety.

Każdy z zawodników przejazd kończy w wodzie. Bez względu na to jaką odległość pokona. Podczas całej imprezy wszystkim dopisywały humory, zwłaszcza tym którzy pokonali cały dystans.

W tegorocznej edycji zawodów 21 metrowy dystans pokonało aż 11 uczestników. Organizatorzy zdecydowali, że wszyscy jednogłośnie zajmą pierwsze miejsce. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook