Z wieżowca przy ul. Złotej odpadły dwie tafle szkła osłaniające barierki balkonu. Sprawdziliśmy, to przez donice z kwiatami zawieszone piętro wyżej - usłyszeliśmy w Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Tafle szkła rozsypały się w drobny mak. Resztki szyb, które spadły z balkonu z 8 piętra wieżowca przy ul. Złotej jeszcze znajdują się pod oknami na terenie zielonym, a odłamki widać także na chodniku. Dzisiaj rano sprawę badała KSM.

„Inspektor nadzoru razem z prezesem do spraw technicznych udali się na miejsce tego zdarzenia. (…) Powodem rozbicia się tych szyb było to, że nie wytrzymała doniczka, która była zawieszona na zewnątrz, na wyższym piętrze. Pękły mocowania tej donicy i ta spadając uderzyła w szyby” powiedziała nam Małgorzata Markowska prezes Zarządu KSM.

By zapobiec w przyszłości podobnym zdarzeniom KSM planuje zmiany w regulaminie porządku domowego i zakaz wieszania donic z kwiatami na zewnątrz balkonów. Co ważne demontaż szyb także jest brany pod uwagę. Będziemy o tym rozmawiać z  mieszkańcami - słyszymy od prezes zarządu.

W wieżowcu przy Złotej nie wszystkie balkony są  osłonięte szybami. Według mieszkańców tafle szkła spadły nie po raz pierwszy.

Wieżowiec został wybudowany w 1976 roku i od początku niebieskie szklane tafle znajdują się na balkonach.

Komentarze  
+2 # kael 2021-08-09 18:43
Inspektor nadzoru razem z prezesem do spraw technicznych przyszli z zadaniem udowodnienia braku winy po stronie spółdzielni i zrzucenia odpowiedzialności na lokatorów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # mariuszwo 2021-08-10 00:02
Zakaz wieszania donic na zewnątrz balkonów powinie już być wprowadzony 40 lat temu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # ? 2021-08-10 09:08
Donicy dowalić mandat :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # donice 2021-08-10 20:03
Sama donica mogła kogoś zabić. Powinien być zakaz wieszania donic na zewnątrz balkonów chociażby na silne wiatry występujące w Kołobrzegu. Szkło może być ale specjalne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # kael 2021-08-11 15:04
Szyby tłuką się drobinę, jak doniczka strąciła całą taflę? Mogła uderzając stłuc szybę jednak ta wtedy spadłaby w drobnych kawałkach, nie w całości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook