Wczoraj w całej Polsce trwały demonstracje sprzeciwu wobec „Lex TVN”. Kołobrzeg również dołączył się do protestu. 

„Lex TVN”to poselski projekt, który jest nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Zmiany w dokumencie dotyczą zasad przyznawania koncesji stacjom radiowym i telewizyjnym z udziałem kapitału zagranicznego. Zdaniem wielu dziennikarzy i polityków opozycji, projekt PiS jest wymierzony w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery, bo według projektu koncesję mógłby uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od podmiotu zagranicznego spoza niego. 

Wczorajsze protesty odbywały się pod hasłem „wolne media, wolni ludzie”. W Kołobrzegu demonstracja odbyła się pod ratuszem. Wzięli w niej udział mieszkańcy i turyści, którzy nie wyobrażają sobie uchwalenia tej ustawy i wycofania stacji TVN z przestrzeni publicznej. 

 

W proteście nie zabrakło działaczy Platformy Obywatelskiej, w tym Prezydent Miasta Anny Mieczkowskiej i Senatora Janusza Gromka.

Wczorajszą demonstrację pod ratuszem zorganizował Komitet Obrony Demokracji. 

Dzisiaj w Sejmie trwała debata dotycząca nowelizacji ustawy w tej sprawie, wyników głosowania jeszcze nie znamy.

 
Komentarze  
+17 # prośba 2021-08-11 15:11
"Gromek oddaj mi moje własne pieniądze"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Rycerze Ciemności 2021-08-11 21:00
Działacze Platformy Obywatelskiej głośno krzyczą " wolne media , wolni ludzie " , ale jednocześnie nie przeszkadza im to domagać się likwidacji Polskiej Telewizji . Czy ci "rycerze ciemności " mają Polaków za kompletnych idiotów ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # uwaga 2021-08-12 11:38
Kiedyś Wałęsa,kiedy posiadał jeszcze zdolność odróżniania dobra od zła i nie był cymbałem jak teraz.Proponował komuchom i wszystkim tym ,którym nie podobała się Solidarność i Wolna Polska, by na obszarze naszego państwa wydzielić im terytorium,gdzie będą sobie żyć w socjaliźmie ,komunie i na swój sposób pojmowanej wolności. Dziś kiedy widzę takich poubeckich,pokomunistycznych doopków i trepów którzy protestują przeciw uczciwej WOLNEJ POLSCE,to podoba mi się pomysł,by stworzyć im enklawę gdzie nie ma kościołów ,policji, sądów i gdzie w świetnej formie prosperują geje,którzy rodzą z dwóch samców piękne dzieciątka,które to dzieciątka stworzą im tam cudowne życie. Powodzenia życzę wszystkim politycznym i seksualnym dewiantom,którzy tak bardzo nienawidzą Polski. Za to kochają otrzymywane od tego polskiego rządu - 500+,13 i 14 emeryturkę,bony turystyczne i inne dobra,których człowiek mający honor od wroga nie bierze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Normalny 2021-08-13 23:10
Ale Was jest tutaj malutko!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # jerzy 2021-08-13 14:32
demonstrującym odpowiem językiem Sikorskiego -jesteście bydło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook