Stopa bezrobocia na terenie powiatu kołobrzeskiego wynosi 5 procent, to niewiele mniej niż w maju. W kołobrzeskim Urzędzie Pracy wciąż zarejestrowanych jest ponad 1300 osób.

W maju, kiedy po długim lockdownie rozpoczęto stopniowe odmrażanie gospodarki bezrobocie w naszym powiecie zaczęło powoli spadać. Wciąż jednak nie jest to zadowalający spadek. W maju w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1500 osób, dzisiaj 1300.

Ze wszystkich zarejestrowanych w urzędzie pracy z zasiłku dla bezrobotnych korzysta jedynie 185 osób. Każdy jednak może liczyć na wsparcie ze strony urzędu. Realizowane są programy na rzecz promocji zatrudnienia.

Urząd pracy jest obecnie na etapie rozliczania dotacji w ramach wsparcia z tytułu COVID-19. 

Tarcze się kończą, przedsiębiorcy powracają do normalności. Czy taka sytuacja się utrzyma? Wszystko zależy od tego czy rząd nie wprowadzi kolejnego lockdownu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook