Podczas wczorajszej Komisji Komunalnej radni przedstawili propozycje zapisów do regulaminu przyznawania lokali pod wynajem na Witkowicach. Jedną z nich była możliwość ubiegania się o zawarcie umowy najmu przez osoby mieszkające na terenie powiatu, a na stałe pracujące na terenie miasta.

W przyszłym roku może zostać oddany do użytku pierwszy budynek na Witkowicach z mieszkaniami na wynajem. Prezydent miasta przedstawiła propozycję regulaminu przyznawania takich lokali i skierowała do wszystkich radnych uchwałę roboczą w tej sprawie. Na wczorajszej Komisji Komunalnej radni przedstawiali swoje propozycje. I tak, Krzysztof Plewko zaproponował, aby do dochodu można było wliczyć świadczenie 500 plus. To jednak nie jest możliwe.

Jedną z propozycji było wskazanie co dokładnie powinno wliczać się do dochodu. Według Krzysztofa Plewki do dochodu powinno się też wliczać kwotę, której często pracodawcy nie ujmują w umowach o pracę, czyli tzw. pieniądze wypłacane pod stołem. 

Łukasz Zięba zaproponował aby w regulaminie znalazł się zapis dotyczący mieszkańców powiatu, którzy na stałe pracują na terenie Kołobrzegu. Żeby takie osoby również mogły ubiegać się o zawarcie umowy najmu mieszkania na Witkowicach.

W pierwszym etapie budowy osiedla na Witkowicach powstaną cztery 6-kondygnacyjne bloki czyli 128 mieszkań. Trzypokojowe, dwupokojowe i kawalerki. Mieszkania pod wynajem bedą w pierwszej kolejności przyznawane osobom z najwyższą ilością punktów. Dodatkowe punkty otrzymają rodziny z dziećmi, osoby do 35 roku życia osoby 65+ czy osoby niepełnosprawne.

Co ważne. Miasto chce wprowadzić kaucję zabezpieczającą umowę najmu. Ma to być sześciokrotność miesięcznego czynszu. Sam czynsz nie został jeszcze ustalony. Choć na Komisji padła kwota 15 zł za metr kwadratowy.

Przedstawione propozycje zapisów do regulaminu przez radnych trafią pod rozwagę prezydent. Następnie zostanie przygotowany projekt uchwały, który najprawdopodobniej trafi jeszcze na wrześniową sesję Rady Miasta.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook