By pomagać na 100% sami potrzebujemy pomocy. Chodzi o Polskie Stowarzyszeni Diabetyków, które kilka miesięcy temu straciło swoją siedzibę. Nowa miejscówka, którą zaproponowało im miasto musi być dzielona z innymi stowarzyszaniami. A to problem. Proszę o pomoc - błaga Krystyna Mierkiewicz.

Przez 22 lata siedziba kołobrzeskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków znajdowała się przy szpitalu. Z początkiem nowego roku to się zmieniło. „Wyrzucono nas” - mów Krystyna Mierkiewicz prezes PSD w Kołobrzegu.

Od tego czasu K. Mierkiewicz pracuje w domu. Niemal całe mieszkanie jest zastawione. Tu trafiły segregatory z dokumentami, kartony z glukometrami dla chorych na cukrzycę i innymi niezbędnymi do wykonywania badań artykułami.

Miasto przydzieliło stowarzyszeniu nową siedzibę, w Centrum Spraw Społecznych przy ul. Okopowej. Problem w tym, że to pomieszczenie musi dzielić z innymi. A dla Krystyny Mierkiewicz to nie jest rozwiązanie. Praca stowarzyszenia jest specyficzna, wymagająca korzystania ze sprzętu medycznego. Jedna szafa nie wystarczy. 

K. Mierkiewicz, która jest prezesem kołobrzeskiego oddziału PSD od 35 lat nie potrafi policzyć ilu osobom przez ten czas stowarzyszanie pomogło. Obecnie z jego wsparcia korzysta około 100 osób. 

K. Mierkiewicz: „Naprawdę proszę, bardzo proszę o pokój. Jeden żeby był. (…) Proszę o pomoc.”

 

 

Komentarze  
+2 # szkoda 2021-08-12 19:45
Znowu ten Kaczyński,nie dość ,że nie chce TVN-u ,to jeszcze "wyrzucił ich" ze szpitala. Ja subtelnie przypomnę ,że w szpitalu w mieście i powiecie rządzi Platforma zwana Obywatelską. Może by tak sprowadzić tu obywatela Tuska i Trzaskowskiego - idoli pani Prezydent,oni by na pewno stowarzyszeniu pomogli. A może ten od"Gromek oddaj mi moje własne pieniądze"coś może. Zbliżą się wybory to szefowa od diabetyków znów poprze tych co ją ze szpitala wyrzucili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # zebka 2021-08-13 08:59
Naprawdę do do każdego tematu dołączysz Kaczyńskiego, Tuska i Trzaskowskiego? Pani Krystynie i chorym na cukrzyce takimi gadkami nie pomożesz. Akurat przy tej informacji czytać takie wypociny są słabe i żałosne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Eugeniusz 2021-08-12 20:44
Jest bardzo przykre że Pani Mierkiewicz pomaga diabetykom ponad 30 lat i nie ma lokalu dla diabetyków wstyd dla włodarzy miasta i powiatu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Fafarafa 2021-08-12 22:18
Na dole jest biuro poselskie pewnych panów. Relegować to towarzystwo i dać pomieszczenie diabetykom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # szkoda do zebka 2021-08-13 11:09
Bez odrobiny inteligencji i dystansu potraktowałeś (łaś) mój komentarz. Pisząc tak chcę sprowokować wszystkich krytykantów rządu PiS-u. Chcę żeby ludzie spojrzeli na to jak Platforma Obywatelska w Kołobrzegu rządzi wyrzucając tak bardzo potrzebne chorym Stowarzyszenie Diabetyków. Może zamiast protestować przeciw reformie sądów i likwidacji TVN-u w tym przypadku idźcie pod ratusz i protestujcie przeciw bezduszności Pani Prezydent,Pana Starosty i proście by pozwolili diabetykom żyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # ona 2021-08-13 12:34
Czy Rady Osiedla jeszcze funkcjonują ? Zdaje się, że one zajmowały lokale w różnych częściach miasta. Ratusz mógłby je przekazać nieodpłatnie na rzecz Stowarzyszenia, które naprawdę robią dobrą robotę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Falafel 2021-08-13 16:12
Cytuję Fafarafa:
Na dole jest biuro poselskie pewnych panów. Relegować to towarzystwo i dać pomieszczenie diabetykom.

Dobry pomysł. Trzeba spakować towarzystwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Wyborczy Krzyżyk 2021-08-14 09:52
Szefowa ! Co pięć lat wyborcy stawiają krzyżyk , a potem muszą go nosić . Trzeba było pomyśleć przed wyborami - myślenie nie boli .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook