Tylko w sobotę i niedziele na drogach powiatu zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, w tym posiadających środki odurzające i prowadzących pojazdy pomimo zakazu. Zatrzymano też kierującego, który okazał się być poszukiwanym w celu odbycia kary pół roku pozbawienia wolności.

Pomimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości podczas prowadzenia pojazdów, funkcjonariusze policji zatrzymują wielu nietrzeźwych kierowców. Brak wyobraźni niektórych uczestników ruchu drogowego widać było szczególnie w miniony weekend.

Policjanci drogówki zatrzymali 44 i 30-letniego kierowcę, którzy podczas kontroli trzeźwości „wdmuchali” czerwone lampki. Pierwszy posiadał prawie promil alkoholu w organizmie, a drugi o połowę mniej.

Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymano po zgłoszeniach obywateli. Funkcjonariusze ujawnili 43-letniego kierującego, który zatrzymał swój pojazd na stacji paliw i chciał oddalić się z miejsca. Wszystko zarejestrowała znajdująca się w tym miejscu kamera monitoringu. Drugiego nietrzeźwego kierującego zatrzymali funkcjonariusze prewencji. Świadkowie wskazali mężczyznę, któremu zabrali kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Obaj kierujący posiadali po 2 promile alkoholu w organizmie. Ich podróż zakończyła się w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W areszcie znaleźli się także 32 i 23-latek. Pierwszy dopuścił się przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 20 km/h, przez co w trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Drugi kierował pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i posiadał przy sobie substancje zabronione.

Komentarze  
+6 # Stefan 2021-08-23 14:00
Ul.Reymonta handelek podrobki Adidas,Nike i td...nikt sie nie interesuje z tym...żadnych kontrolę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # bezprawie na drogach 2021-08-23 20:08
Pijani za kierownicą. Prowadzenie pomimo zakazu. Narkotyki. Co tu komentować? Państwo wyposażone w tak potężny aparat przymusu zupełnie nie radzi sobie z tym bydłem i trzodą. Sędziowie zamiast politykować i protestować przeciw rządowi,może by się tak łaskawie wzięli skutecznie za morderców na drogach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook