2 sierpnia miasto ogłosiło przetarg na przebudowę placu zabaw przy ulicy Dubois. Jest już gotowa wizualizacja i koncepcja. Miasto zabezpieczyło na tę inwestycję 540 tysięcy złotych. Oferty mogą wpływać do 6 września.

W ubiegłym roku miasto zaplanowało modernizację placu zabaw przy ulicy Dubois. Przygotowaną koncepcję Anna Mieczkowska konsultowała z najmłodszymi mieszkańcami Kołobrzegu. Teraz miasto szuka wykonawcy na przebudowę placu.

Dotychczasowy plac zabaw przy Dubois całkowicie zmieni swoje oblicze. Będzie bardzo kolorowo, a wszystkie zabawki będą wykonane z drewna, dokładnie z robinii akacjowej. Drzewo to ma najwyższe parametry, które bierze się pod uwagę jeśli chodzi o budowę placów zabaw.

Dodatkowo mają zostać posadzone nowe rośliny. Wzdłuż całej zabytkowej ulicy Dubois zostaną usunięte stare krzewy, które są przerośnięte, a w ich miejscu pojawią się drzewa alejowe. 

Nowy plac zabaw ma być gotowy do końca tego roku.

 

Komentarze  
+1 # modernizacja 2021-08-26 14:04
Modernizacja istniejącego od nie tak dawna placu zabaw za jedyne 540.000 zł .No chwała Pani prezydent za to. Ale jednocześnie przypominam, że od lat nie możemy doczekać się REMONTU podwórek przy ul. Unii Lubelskiej. Ciągle słyszymy "Brak pieniędzy, pandemia..." Nawet od kilku lat nie można zrobić maleńkiego odcinka chodnika ok. 10 metrów, zapomnianego w przejściu przy sklepie Caro przy Unii Lubelskiej prowadzącego w stronę ul. Okopowej. Przed kilkoma laty wymieniono wszystkie chodniki wokół a o tym odcinku zapomniano?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook