Kołobrzeska Izba Gospodarcza, jak co roku przyznała nagrody dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich powiatu kołobrzeskiego za rok szkolny 2020/2021.

Nagroda KIG stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w nauce z przedmiotów ścisłych, jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, czy astronomia. Uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny, jednocześnie wykazujących się wrażliwością i aktywnością społeczną. Tegoroczni laureaci brali udział w konkursach, olimpiadach, wyróżniali się kreatywnością, dodatkowo odnosili sukcesy sportowe oraz angażowali się w życie swojej społeczności.

W tym roku wpłynęło łącznie 11 podań, z których wybrano trzy osoby przyznając im nagrody pieniężne:

I nagrodę i czek na kwotę 2.000 zł otrzymała Oliwia Cichaczewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu za wybitne osiągnięcia w nauce, udział w Olimpiadach: Wiedzy o Mózgu, Ekologicznej oraz PCK o Zdrowym Stylu Życia oraz sukcesy sportowe w Piłce Siatkowej, a nadto za rozwijanie swoich pasji i zaangażowanie w życie społeczne.

II nagrodę i czek na kwotę 1.200 zł otrzymała Aleksandra Walczak, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu za wybitne osiągnięcia w nauce, udział w Olimpiadach: Wiedzy Ekologicznej, Krwiodawstwie i udział w licznych konkursach w tym na Mini Przedsiębiorstwo, a nadto za rozwijanie swoich pasji oraz aktywny udział w życiu społeczności szkolnej.

III nagroda i czek na kwotę 800 zł trafiła do Wiktora Pasternaka, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu za wybitne osiągnięcia w nauce, udział w konkursie Programistycznym Hackathon, wyróżnienie w Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych oraz stworzenie komputerowej gry edukacyjnej.

Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak podczas symbolicznej akademii rozpoczęcia roku szkolnego oraz w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika. Obie uroczystości odbyły się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczniom życzymy zdrowia, wytrwałości, odkrywania nowych pasji i realizacji marzeń.

Komentarze  
0 # dla dzieci dobra 2021-09-04 15:38
No no nie powiem
Ci na dużej foto

Znani a super zdolni są
Nasi rodzimi uczniowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook