Wzrost podatków lokalnych wydaje się nieunikniony - tak podczas ostatniej konferencji prasowej Nowej Lewicy mówił Bogdan Błaszczyk. I chociaż nie ma jeszcze konkretnych propozycji to w przyszłym roku stawki podatków rzeczywiście mogą pójść w górę.

Prace nad przyszłorocznym budżetem trwają. „Rozmowy o tym jak podzielić środki na poszczególne zadania nigdy nie są łatwe. W tym roku proces tworzenia budżetu może być wyjątkowo skomplikowany, ze względu na znaczne obniżenie wpływów do budżetu miasta – na przykład z powodu opłaty uzdrowiskowej.” - taki wpis zamieściła prezydent miasta na swoim Facebooku. O ubytkach w budżecie mówił też radny BB i w pewien spsób zapowiedzi wzrost podatków lokalnych w przyszłym roku.

Póki co nie znamy żadnych szczegółów. Nie ma jeszcze informacji o ewentualnym wzroście ani propozycji nowych stawek. Ale radny Zawadzki, po rozmowie z prezydent jest przekonany, że taka propozycja będzie. Czy jest zasadna? Wątpliwości ma Jacek Kalinowski, który zauważa, że np. sezon w Kołobrzegu był bardzo dobry. Było mnóstwo turystów co przełoży się także na opłatę klimatyczną. Dlatego radny PiS czeka na oficjalne informacje o wpływach do budżetu. 

W przyszłym tygodniu mają się rozpocząć spotkania prezydent miasta z radnymi podczas których będą omawiane sprawy podatkowe. 

 

Komentarze  
+13 # Lewicowe Przymiarki 2021-09-16 20:48
Kiedyś jak w PRL rządziła lewica , to stawka podatku dochodowego dla przedsiębiorców (zwanych prywaciarzami) wynosiła około 90%. Korwin Mikke mówił wówczas : niewolnicy w starożytnym Rzymie otrzymywali od swego pana wikt i opierunek plus 10% od zysku który wyprodukowali . W Polsce za panowania lewicy przedsiębiorczym obywatelom wspaniałomyślnie pozostawiano też 10% od ich zysku , ale niestety z tego musieli opłacić sobie sami wikt i opierunek . Jak ten pan ze swoimi kumplami z lewicy ( "nowej" lewicy) mówią o podwyższeniu podatków , to autentycznie zaczynam się bać !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Sławek K. 2021-09-16 20:55
Lewica proponuje podwyżki podatków???. To na pewno jest jakieś ideologiczne nieporozumienie. Pragmatyka lewicowa nakazuje równość społeczną. Jaka może być równość społeczna po kołobrzesku. Kiedy z jednej strony mamy miliarderów deweloperów a z drugiej biedotę ,w tym ludzi młodych,którzy u tych deweloperów i hotelarzy pracują za 2000 zł. Jednym z ważnych zadań samorządu,choć o tym się nie mówi,jest taka regulacja gospodarki,by niwelować wszelkie nierówności społeczne. Zapytać należy Panów Kusia i Błaszczyka gdzie tu miejsce na egalitaryzm czy kolektywizm.Lewica światowa się szczyci działaniami zawartymi w tych dwóch pojęciach. Nie mój to problem,ale sadzę,że proponując podwyżki podatków,nie czekając aż zrobi to rządząca resztka Platformy Obywatelskiej,zachowujecie się jako nowa lewica wcale nie lewicowa ,raczej cywilizacyjnie cofnięta. Zupełnie inaczej zachowali się wasi towarzysze z centralnego SLD ,kiedy przejęli władzę w Polsce(chyba w 1993r) i obniżyli podatek CIT z 27 na 19%...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Sławek K. cd. 2021-09-16 21:17
...obniżyli też akcyzę. Wy panowie członkowie kołobrzeskiej Nowej Lewicy tak nie potraficie ,bo chodzicie na pasku rządzącej PO i ludzi bardzo bogatych ,którzy mają z tyłu wasze polityczne teorie. Pan Jacek Kuś młody sympatyczny chłopak może tego nie wiedzieć, ale Panu Błaszczykowi nie przystoi zapominać o swoich korzeniach i sympatiach. Lewica w różnych badaniach ankietowych kojarzona jest na całym świecie(w różnym stopniu) z troską o obywatela,stabilizacją oraz uczciwością wobec społeczeństwa.Jeśli jeden z najpoważniejszych liderów kołobrzeskiej Nowej Lewicy występuje publicznie i proponuje,propaguje podwyżki podatków,które najbardziej dotkną,ludzi biednych,czyli teoretycznie elektorat lewicy,to ja patrząc na to z boku przyznaje ,że nic z tego nie rozumiem. Ale jak mawiał rzecznik prasowy stanu wojennego"rząd się jakoś wyżywi". Pozdrawiam wszystkich ,którym się chciało to przeczytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # waldeks 2021-09-16 23:01
Zarżnąć mieszkańców podatkami. Już may najdroższe miasto w Polsce. Kołobrzeg tylko dla turystów, a reszta won. To jest polityka radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Zyga 2021-09-17 08:53
Na sąsiednim portalu w dniu 3.09.2021 r. poinformowano nas ,że za okres od 16 czerwca do 3 sierpnia 2021 r. nasze molo odwiedziło blisko ćwierć miliona osób , co dało przychód dla miasta 617 tys. zł.
W 2014 r. Błaszczyk,Kuś, Dymecka byli pomysłodawcami wprowadzenia darmowego wejścia na molo, darmowych wc itd.Z powyższego wynika ,że miasto straciło w wyniku ich pomysłu i podjętych uchwał w okresie od 2014 r.do obecnego okresu( siedem lat) ok. 4 mln. zł .
Obecnie jak widać na zdjęciu Błaszczyk , Dymecka, Kuś już jako lewica chcą podwyższać podatki w Kołobrzegu.Gdzie tu logika i sens, nie mówiąc wręcz o tym, że podatki będą dotykać wyłącznie mieszkańców miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Zyga 2021-09-17 08:54
cd.
Takie rozrzutne osoby mają rządzić miastem? To jest wstyd i hańba dla miasta i mieszkańców.To jest jakieś totalne nieporozumienie w dziejach Kołobrzegu i takie osoby , co chcą gorzej dla mieszkańców powinno się eliminować z polityki. Za celową niegospodarność te osoby powinny ponieść odpowiedzialność a nie pchać się do władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Zyga 2021-09-17 09:08
Podobnie sprawa ma się z pełnieniem urzędu vicestarosty przez Pana Kusia.
Stefan na sąsiednim portalu w dniu 7 września 2021 r. zapytał Pana Kusia- "Czy Jacek Kuś ma stanowisko w firmie deweloperskiej budującej osiedle SŁONECZNE WZGÓRZE? Jeśli nie to czemu chodzi po budowie z mapami w towarzystwie budowlańców i tłumaczy im różne rzeczy?"
Pan Kuś nie kwapi się udzielić Stefanowi i nam wszystkim stosownej odpowiedzi na zadane pytania.
A ja także się pytam :
Czy tak wolno, czy tak wypada i czy można to dłużej tolerować?
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić ten istniejący stan rzeczy?Co na to redakcja(ta i inne)?Co na to organy zajmujące się przestrzeganiem prawa?
A na końcu , co na to lewica?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # mieszkankaAnka 2021-09-17 14:39
To co napisał Sławek K. to święta prawda i tylko prawada , p. Błaszczyk przewodniczący rady chce PO-dnieść , autorytet prezydium , napewno swoim komunistycznym doświadczeniem , wystarczy zajrzeć w jego CV i wszystko jasne , KOMUNO WRÓĆ bo było mi z nią super
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Kosztowne Wybory 2021-09-17 20:19
Nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło - Budzącym nadzieję jest jedynie to , że wyborcy głosujący na PO -PSL- SLD też zapłacą podwyższone podatki , jakie chcą zafundować kołobrzeżanom ich wybrańcy - może pochylając się następnym razem nad urną wyborczą pójdą wreszcie po rozum do głowy .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Tamara 2021-09-20 21:49
Komuniści to robią z nienawiści bo im nie brakuje i nie chcą nic nowego .
Nie lubią zmian z sentymentu do starego ich nobilitującego ładu i narzucają haracz tym samym podkreślając że to oni władzę trzymają . Takie to niereformowalne pustaki >
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook