Funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury prowadzili czynności sprawdzające w kierunku przywłaszczenia znalezionego mienia o wartości historycznej. W toku prowadzonych czynności ujawniono i zabezpieczono zabytkową kotwicę, którą przekazano do Muzeum Oręża Polskiego.

Policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu prowadzili czynności sprawdzające w kierunku przywłaszczenia znalezionego mienia o wartości historycznej. Eksponat w postaci zabytkowej kotwicy został wcześniej wystawiony na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Zgodnie z decyzją nadzorującego postępowanie, mienie przedstawiające wartość historyczną zostało przekazane do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Zabezpieczona i przekazana kotwica leżała długi czas pod powierzchnią wody. Po oczyszczeniu i konserwacji przez muzealnych ekspertów eksponat będzie można podziwiać wśród innych zabytków techniki morskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook