Czy można wyjechać z parkingu przy Kasprowicza nie płacąc za postój? Już nie, ale jeszcze kilka dni temu było to możliwe. Tylko latem kilkudziesięciu kierowców skorzystało z okazji.

Na filmie, który otrzymaliśmy od mieszkańca Kołobrzeguwidać 2, ale w sumie przez trawnik z parkingu przy Kasprowicza wyjechały 4 autokary na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Parking należy do Komunikacji Miejskiej. M. Jaczyński prezes KM tłumaczy, że na 7 tysięcy aut, które w lipcu i sierpniu wjechały na parking przy Kasprowicza, tylko 70 wyjechało bez opłacenia postoju. 

Od tego tygodnia wyjazd z parkingu jest możliwy tylko przez szlaban. Najprostszym sposobem poradzenia sobie z kierowcami - cwaniakami było zastawienie trawnika. Betonowe gazony  zamykają temat. Ale ten zostaje jeszcze otwarty dla Straży Miejskiej. Bo taki wyjazd to złamanie przepisów drogowych. Strażnicy próbują ustalić dane kierowcy jednego z autokarów. Kara za tego typu wykroczenie to 500 zł. 

Komentarze  
+7 # Obywatel 2021-09-23 00:34
Cały sezon, kiedy można było zarobić duże pieniądze nic nie robili choć było to bardzo proste. Teraz się obudzili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # POrządny Mieszkaniec 2021-09-23 15:09
Pan Prezes twierdzi, że na 7000 pojazdów, które wjechały na parking, tylko 70 wyjechało bez opłaty za postój. Skąd ta statystyka? Czy kamery Spółki to uchwyciły? Jeśli tak, to nie usłyszeliśmy nic na temat działań Spółki ilu z nich zostało już pociągniętych do odpowiedzialności, bo chyba wszyscy nie byli bezkarni, ponieważ mieli niemieckie tablice, do czego przyznała się Straż Miejska. A gdzie zgłoszenia na Straż Graniczną, przecież oni mają bazę całej Europy? Czy wszyscy byli zajęci pilnowaniem granic państwa? Gdyby nie zgłoszenie obywatelskie i nagranie czujnego mieszkańca całej sprawy by nie było. Chodzi o pieniądze publiczne, które nie mają żadnej wagi dla miasta, bo w przyszłym roku straty można odbić na uczciwych kierowcach, którzy tam wjadą i wniosą opłaty po nowych stawkach. Szkoda tylko uczciwych kierowców, którzy płacą albo są karani bo czegoś nie dopatrzą. Cwaniacy jak zwykle są górą i poza zasięgiem nieudolnych zarządów miasta. Trzeba będzie o tym pamiętać przy urnach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook