We wrześniu wpłynęła jedna oferta w przetargu na przebudowę placu zabaw przy Dubois, jednak przekraczająca kwotę jaką miasto przeznaczyło na ten cel.

Początkowo miasto chciało dołożyć brakujące środki i rozpocząć prace. Jednak po weryfikacji okazało się, że oferta nie spełnia wszystkich wymogów i przetarg trzeba będzie powtórzyć.

Miasto na przebudowę placu zabaw przy Dubois ma zabezpieczone blisko półtora miliona złotych. Oferta jaka wpłynęła we wrześniu w przetargu opiewa na 2 miliony 275 tysięcy złotych. Miasto jednak nie chciało unieważniać przetargu, a dołożyć brakującą kwotę. Niestety po dokładnej weryfikacji okazało się, że wykonawca zaproponował użycie innych materiałów niż preferował urząd i ofertę trzeba było odrzucić.

Jeżeli tym razem do przetargu przystąpią wykonawcy z ofertą przekraczającą kwotę jaką miasto zabezpieczyło na ten cel, to przebudowa placu zabaw przy Dubois i tak doczeka się realizacji.

Plac zabaw będzie wykonany według przygotowanego projektu. Ma całkowicie zmienić swoje oblicze. Będzie bardzo kolorowo, a wszystkie zabawki będą wykonane z drewna.

Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę? Jeżeli tak to prace przy przebudowie placu rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Komentarze  
+8 # cena 2021-10-07 17:22
Czyli wynika z artykułu że jeżeli znowu do przetargu przystąpi tylko 1 firma np. na 5 milionów złotych to miasto i tak tyle zapłaci. Dziwne to trochę delikatnie mówiąc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # wydatki 2021-10-07 18:06
Czy w obecnym czasie gdy należy zastanawiać się nad wydawaniem każdej złotówki taka inwestycja jest naprawdę niezbędna, nie da się bez nie żyć, sparaliżuje działanie miasta? A w tym samym czasie mówi się o podniesieniu podatków , o braku dochodów, podwyżkach cen...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # gkjgkg 2021-10-08 12:43
Tak, uważam że taka inwestycja jest niezbędna. Może trzeba zastanowić się nad formą ale porządnych placów zabaw nigdy za wiele a w Kołobrzegu brakuje takiego w okolicy centrum miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # unii 2021-10-08 20:44
A Ogródek Jordanowski /plac zabaw nie jest w centrum miasta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # jest 2021-10-08 20:47
Jest plac zabaw/ duży przy ul. Unii Lubelskiej czyli w centrum miasta. Może właśnie o niego należy bardziej zadbać? Unowocześnić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook