Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic rozpoczyna nabór kandydatów. Stowarzyszenie zaprasza wszystkie osoby chcące poznać tajniki pierwszej pomocy i ratownictwa. Spotkanie naborowe odbędzie się 21 i 22 października w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza.

Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „Paramedic” działa w Kołobrzegu od  2004 roku. Prowadzi m.in. zajęcia, na których naucza udzielania pierwszej pomocy, organizuje szkolenia w tym zakresie, a także zajmuje się zabezpieczaniem imprez masowych. Teraz szuka osób, które zechcą wesprzeć ich w tych działaniach.

Grupa Paramedic zaprasza osoby od 16 roku życia do udziału w stowarzyszeniu ratowniczym, które ma 17 lat doświadczeń w zakresie działalności społecznej i ratownictwa. W roku 2019 podpisała porozumienie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i stworzyła nową Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, której celem jest wspomaganie działań poszukiwawczych prowadzonych przez policję czy straż pożarną.

Osoby wstępujące do grupy przechodzą rozszerzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa.

Główne tematyki szkoleń kandydatów do SGR PARAMEDIC

> Pierwsza Pomoc,

> Ratownictwo,

> Współpraca w grupie,

> Działalność społeczna,

> Zabezpieczenia medyczne (imprez sportowych, kulturalnych i innych),

> Współpraca z innymi podmiotami (min. Straż, Policja, Pogotowie ratunkowe, Ochotnicze Straże Pożarne),

> Współpraca z zarządzaniem kryzysowym,

> Podstawy łączności radiowej,

> Ćwiczenia praktyczne z ratownictwa i pierwszej pomocy,

> Poszukiwania osób zaginionych,

Wszelkie informacje znaleźć można na stronie sgrparamedic.cba.pl

 

2 terminy spotkań naborowych (wystarczy być na jednym) :

Spotkania naborowe odbędą się w ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza, ul. 1 maja 47, Kołobrzeg w dniu 21.10.2021 r. o godz. 17.00 oraz 22.10.2021 r. również o 17.00

 

Komentarze  
+2 # znajomy imprez 2021-10-11 13:17
Dla tego chłopaka(pana) z lewej strony mam wiele szacunku. Jest sympatyczny i dobroduszny. Mieliśmy okazje razem pracować przy wielu imprezach masowych.Jest debeściak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook