Miasto Kołobrzeg przystąpiło do prac nad nową Strategią Rozwoju. Będzie to dokument, który wytyczy długoterminową ścieżkę rozwoju miasta. W związku z toczącymi się pracami, magistrat zaprasza mieszkańców do współpracy i wspólnych spacerów:

Kołobrzeg w ostatniej dekadzie rozwijał się dynamicznie. Inwestował w rozwój infrastruktury społecznej, kulturalnej, rekreacyjnej. Jest dziś znaną destynacją turystyczną i cenionym uzdrowiskiem. Mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorząd doceniają miarę sukcesu. Jednocześnie przyszłość przynosi nam nowe wyzwania. Zdajemy sobie sprawę z barier ograniczających rozwój, w tym konkurencyjność gospodarki, z wyzwań społecznych, m. in. związanych ze zjawiskami demograficznymi. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań środowiskowych, które w Kołobrzegu dotyczą zagadnień o charakterze globalnym, związanych z kryzysem klimatycznym. Ale także problemów środowiskowych, które przypisane są do miary sukcesu miasta i odnoszących się m. in. do kwestii zachowania walorów przyrodniczych, czy też potrzeby odciążenia miasta od ruchu samochodów. W toku tworzenia założeń rozwoju miasta zaplanowaliśmy zastosowanie różnych narzędzi. Będą to zarówno badania i wywiady z mieszkańcami, warsztaty i debaty publiczne oraz spacery badawcze. Te ostatnie pozwolą nam naocznie poznać potencjały i problemy rozwoju miasta. Scenariusze spacerów ukierunkowane zostały na obszary i tematy, które są wyjątkowo ważne dla dalszego, zrównoważonego rozwoju miasta. Trzy spacery badawcze pozwolą nam poznać ludzi, którzy odpowiadają za rozwój miasta i wejść z nimi w dyskusję, polemikę, aby lepiej poznać możliwości rozwoju.

ORGANIZUJEMY TRZY SPACERY W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

· Spacer badawczy: Rola i wyzwania rozwoju Portu w Kołobrzegu – w świetle wyzwań rozwojowych Miasta Kołobrzeg.

Poznajemy Port w Kołobrzegu oraz jego rolę w obecnym i przeszłym rozwoju miasta oraz regionu.

Termin: 13 października 2021 roku, godz. 16:00

Miejsce spotkania: Zarządu Portu Morskiego, ul. Portowa

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych uczestnicy zostaną zaproszeni do sali konferencyjnej udostępnionej przez Zarząd Portu Morskiego (w zależności od liczby uczestników w Porcie Handlowym lub Jachtowym)

· Spacer badawczy: Kołobrzeg i jego środowisko – zrównoważony rozwój przestrzeni miejskiej.

Poznajemy potencjał przyrodniczy miasta oraz zagrożenia dla bioróżnorodności i środowiska.

Termin: 14 października 2021 roku, godz. 16:00

Miejsce spotkania: Początek deptaka przy ul. Rodziewiczówny (obok sanatorium Muszelka).

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych uczestnicy zostaną zaproszeni do sali konferencyjnej udostępnionej w Sanatorium Muszelka.

· Spacer badawczy: Kołobrzeg dla seniorów – wyzwania rozwoju miasta z perspektywy potrzeb i pomysłów kołobrzeskich seniorów.

Termin: 18 października 2021 roku, godz. 12:00

Miejsce spotkania: przy Klubie SENIOR+ II w Kołobrzegu, ul. Koszalińska 28 a

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych uczestnicy zostaną zaproszeni do sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta Kołobrzeg przy ul.Ratuszowej 13.

Jednocześnie nad wizją rozwoju miasta pracować będziemy w trakcie spotkań - warsztatowo.

PRZEWIDZIELIŚMY TRZY TEMATYCZNE SPOTKANIA poświęcone trzem sferom funkcjonowania miasta: społecznej, gospodarczej oraz przestrzenno-środowiskowej. Wyniki prac warsztatowych stanowić będą istotny wkład w treść komplementarnej wizji rozwoju miasta – którą w kolejnym kroku zaprezentujemy dla ogółu mieszkańców oraz interesariuszy miasta i poddamy opiniowaniu w trakcie konsultacji społecznych. Wizja miasta wskaże nam cele i priorytety, które powinniśmy przyjąć w wymiarze strategicznego planowania rozwoju miasta.

Spotkania warsztatowe odbędą się w następujących dniach i godzinach:

Ø 18.10.2021, godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu – sfera gospodarcza,

Ø 19.10.2021, godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu – sfera środowiskowo-przestrzenna,

Ø 20.10.2021, godz. 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu – sfera społeczna.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: internetowej Urzędu Miasta Kołobrzeg: zakładka Ważne Informacje > Konsultacje Społeczne), na stronie www.kolobrzeg.pl lub u osoby koordynującej proces - Agnieszki Marcholewskiej, tel. 94 355 15 81, a.marcholewska@um.kolobrzeg.pl

Komentarze  
+3 # Realista 2021-10-12 11:04
Kolejne ble,ble,tak jak przez ostatnie kadencje.Dr.Miedzinski , w 2012 roku opracował doskonały dokument o bariarach rozwoju miasta i wytyczył kierunki dalszego dzialania.Teraz zlecono nowa ekspertyzę firmir zewnetrznej za grube pieniądze i zamiast dyskutowac o tych dokumentach, z udzialem samorzadowcow,przedsiebiorcow i mieszkancow proponuje sie spacery pod tytulem jaki piękby jest Kołobrzeg.Wszyscy widzimy,bez spacerow,jak miasto jest zakorkowane,
dusi sie w obecnych granicach ,że oprocz hoteli i drobnych usług,pracy mie ma,jak zamykane sa lokale usługowe,jak po sezonie letnim jjestesmy smutno.Jak młodziez nie ma tu perspektyw.I na koniec wystarczy spojrzec na mape miasta i odpowidziec sobie dlaczego miasto nie moze sie rozwijac.Te wszystkie ble,ble , od lat gotujaą nas ciągle w tym. samym kotle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook