Urząd Morski w Szczecinie wstrzymał możliwość realizacji projektu dotyczącego budowy zejścia na plażę na przedłużeniu ulicy Plażowej. Wszystko przez niezgodności z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Dzielnicy Zachodniej.

Mieszkańcy od dawna czekają na przebudowę zejścia na plażę od strony ulicy Plażowej. W tej sprawie przez długi czas były prowadzone uzgodnienia z Urzędem Morskim w Szczecinie i dostosowywanie się do ich zaleceń. Po tych rozmowach udało się wypracować trzy koncepcje, które w kwietniu zostały przedstawione na zdalnych konsultacjach społecznych. Wszystkie trzy koncepcje pozwalały na przeprowadzenie tej inwestycji bez ingerencji w przyrodę. Spośród propozycji największym zainteresowaniem cieszyła się ta, która przedstawia taras widokowy nawiązujący kształtem do łodzi. Koncepcja trafiła do Urzędu Morskiego w Szczecinie, który musiał go pozytywnie zaopiniować. Tak się jednak nie stało, bo UM stwierdził, że projekt jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego miasta dla tej dzielnicy.

Budowa zejścia na plaże w Dzielnicy Zachodniej to jedna z priorytetowych inwestycji dla miasta. Teraz urząd musi przygotować poprawki do planu, a te muszą zostać uchwalone przez radnych.

Przebudowa zejścia na plażę od strony ulicy Plażowej może kosztować od 2,5 do nawet 3,5 miliona złotych. 

 

Komentarze  
+5 # ika 2021-10-14 12:14
Ile lat mówi się o tym zejściu .Co i rusz inne pomysły , a do realizacji droga daleka.
:sad: :sad: :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # leon 2021-10-14 20:49
Szkoda pieniędzy na nowe zejście. To na fotce jest bardzo dobre i wystarczające. Plaża zachodnia powinna pozostać dziką plażą, nie jak plaża wschodnia. Trzeba tylko częściej sprzątać las i wydmy, bo powoli będą przypominać wysypisko śmieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # kkkk 2021-10-15 06:06
Akurat takie zejście jakie jest obecnie jest bardzo urokliwe, nic mu nie brakuje, jedynie przydało by się trochę je odświeżyć - odmalować, powymieniać zużyte deski i ogarnąć dojście - jakiś chodnik, oświetlenie, ławeczki, śmietniki.
Tworzenie kolejnej betonozy to zły pomysł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Falafel 2021-10-16 23:21
Urokliwe ale zniszczone. Co roku wymieniają część desek, bo są spróchniałe. Kilka lat temu deska pękła pod przechodząca turystką. Było o tym głośno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Pol 2021-10-15 10:16
Postawcie tam WC i więcej śmietników i będzie ok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook