Od 1964 roku na całym świecie 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Wczoraj obchodzono go w Polskim Związku Niewidomych w Kołobrzegu.

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi. Międzynarodowy Dzień Niewidomych zwany jest również Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

W tym roku Polskiemu Związkowi Niewidomych Koła w Kołobrzegu udało się zrealizować kilka przedsięwzięć. Teraz jest na etapie realizacji kolejnego, dotyczącego systemu nawigacyjno-informacyjnego TUTUPOINT.

Do Polskiego Związku Niewidomych w Kołobrzegu należy 30 osób. Członkowie zachęcają także innych chętnych aby poszerzali to grono. Biuro Związku mieści się w Centrum Spraw Społecznych przy ulicy Okopowej. Wszelkie informacje można także uzyskać pod numerem telefonu 606 986 113. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook