We wrześniu agawy, teraz krokusy. W Kołobrzegu posadzono właśnie 71 tysięcy cebul krokusowych. To jedna z pierwszych roślin kwitnących, która pojawia się na przełomie zimy i wiosny. To kolejny pomysł na upiększenie naszego miasta przez ogrodnika miejskiego.

Krokusy zostały posadzone w trzech miejscach na terenie naszego miasta. W parku przy dworcu PKP, przy Regionalnym Centrum Kultury na zewnętrznej krawędzi parku Martensa oraz przy Latarni Morskiej.

W mieście pojawi się także 30 nowych drzew. Będą to platany i katalpy. Jedna, przedwojenna katalpa rośnie na Skwerze przy Urzędzie Miasta. To piękne drzewa o dużych sercowatych liściach. Kolejne pojawią się w Parku Jordanowskim.

Swoje oblicze zmienił także Skwer Miast Partnerskich. Tu przeważającą rośliną jest róża, i to w czterech gatunkach.

Lada moment na Skwerze przy urzędzie miasta zostanie także posadzonych 12 miłorzębów w odmianie fastigiata.  

Jak podkreśla Monika Buśko-Kuś wszystkie dobory roślin są szczegółowo przemyślane.

Kołobrzeg za sprawą nowych projektów powoli zmienia swoje oblicze. Informacje o wszystkich nowych projektach upiększających nasze miasto można śledzić na Facebooku na nowo utworzonym profilu Ogrodnik Miejski Kołobrzeg.

Komentarze  
-1 # bellaciao 2021-11-02 20:59
Dla tej Pani należą się słowa uznania za pewnego rodzaju wizje. Jednym się ona może podobać , innym nie - ale całe działanie jest po prostu przemyślane. Niech Pani tylko będzie konsekwentna i nie słucha podpowiadaczy - jeden pomysł , jeden autor i jedno dzieło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Ogrodnik 2021-11-03 20:06
Cytuję bellaciao:
Dla tej Pani należą się słowa uznania za pewnego rodzaju wizje. Jednym się ona może podobać , innym nie - ale całe działanie jest po prostu przemyślane. Niech Pani tylko będzie konsekwentna i nie słucha podpowiadaczy - jeden pomysł , jeden autor i jedno dzieło.

Dziękuje za miłe słowo !
To bardzo cenne przeczytać pozytywny komentarz !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Mieszkaniec 2021-11-03 22:35
Brawo! Kołobrzeg w końcu wizualną wizytówką polskiego Morza, z klasą i smakiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Iza 2021-11-04 12:28
Zamiast dziury łatać , zagrożenia likwidować to kwiatki w głowie !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Pol 2021-11-05 01:03
Ciekawe czy te chwalebne komentarze nie są samochwalstwem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook