Po wykonaniu inwestycji dotyczącej drogi ekspresowej S6 odbyło się wiele dyskusji na temat zabezpieczenia pod względem akustycznym terenów leżących na odcinku wzdłuż ogrodów działkowych na Janiskach. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie przeprowadziła pomiary pod kątem hałasu, tym razem w sezonie letnim, gdzie natężenie ruchu jest większe. Wyniki powinniśmy poznać na przełomie listopada i grudnia.

W ubiegłym roku odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami ogrodów działkowych na Janiskach dotyczących usytuowania ekranów dźwiękochłonnych. W sezonie letnim, ze względu na wzmożony ruch pojazdów, GDDKiA miała przeprowadzić pomiary pod kątem hałasu. I takie pomiary zostały przeprowadzone, tyle że dopiero późnią jesienią. Wtedy według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poziom hałasu nie przekroczył norm. Starostwo od tej decyzji się odwołało, ponieważ przeprowadzenie takich badań w sezonach martwych było według Jacka Kusia niedopuszczalne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgodziła się ponownie dokonać pomiarów podczas tegorocznego sezonu letniego. Kolejne mają zostać przeprowadzone jesienią.

Ale tereny leżące na odcinku wzdłuż ogrodów działkowych na Janiskach to nie jedyne miejsce wzdłuż autostrady gdzie mieszkańcy zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o montaż ekranów dźwiękochłonnych.

Komentarze  
+3 # ika 2021-11-03 19:55
A czy kiedykolwiek były robione takie pomiary hałasu w Zieleniewie na ul. Szczecińskiej?
Tam to dopiero masakra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Zbik 2021-11-04 13:23
To nie jest autostrada tylko droga ekspresowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook