Podczas ostatniej Komisji Budżetowo-Gospodarczej radni pozytywnie zaopiniowali uchwałę w sprawie aktualizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Kołobrzeg”. Dzisiaj Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę podczas Sesji.

Pierwszy „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest” sporządzono w 2008 roku i został zaktualizowany w 2013 roku. Wówczas na terenie miasta znajdowało się ponad 860 ton azbestu.

Aktualnie w Kołobrzegu znajdują się ok. 162 tony azbestu w przestrzeni miejskiej. Materiał jest usuwany w zależności od stopnia pilności. Szacunkowy koszt jego usunięcia to ok. 215 tys. złotych. 

Dodajmy, że w Polsce cały azbest ma zostać zlikwidowany do 2032 roku, ponieważ narażenie na pył azbestu może być przyczyną między innymi raka i chorób płuc. Co ważne jest on groźny dla zdrowia ludzi tylko wtedy gdy jego elementarne włókna znajdują się we wdychanym powietrzu. Azbest zabezpieczony nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

 

Komentarze  
0 # dragmara 2021-11-25 23:45
nie tylko od azbestu ale i od papierosów, spalin i wszelkiego innego zanieczyszvzenia można zachorować na raka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook