Nabrzeże Barkowskie o długości około 168 metrów zostanie przebudowane. Wszystko w ramach  dofinansowania jakie otrzymał Zarząd Portu Morskiego na modernizację infrastruktury portowej pod potrzeby rozwoju rybołówstwa w Porcie Kołobrzeg.

Dofinansowanie jakie otrzymał Zarząd Portu to ponad 8 milionów 600 tysięcy złotych co stanowi 100% kosztów realizacji operacji. 

Zakres prac jaki jest planowany przy realizacji niniejszej operacji obejmuje remont i przebudowę nabrzeża Barkowskiego o długości ponad 160 metrów długości nabrzeża. W ramach robót zostanie wykonany m.in remont oczepu nabrzeża, montaż urządzeń odbojowych czy gruntowny remont placu składowego o powierzchni blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Realizacja operacji poprawi bezpieczeństwo, warunki postoju i obsługi jednostek rybackich oraz higienę pracy w miejscach wyładunku, a tym samym infrastruktura należąca do Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg po tej stronie portu będzie w całości zrewitalizowana. 

Okres realizacji przebudowy nabrzeża wyznaczony jest na czerwiec 2023 roku.

 

 

Komentarze  
+7 # Segi 2021-11-24 14:34
Zarząd Portu to chluba miasta, brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook