W roku 2020 na realizację zadań oświatowych wydano ponad 80 mln złotych. Kwota ta stanowi prawie ¼ budżetu miasta. Część tej kwoty pokrywa pensje dla nauczycieli z kołobrzeskich placówek. Jak wynika z informacji przedstawionej podczas ostatniej Komisji Oświaty, zarabiają oni więcej, niż przewiduje ustawa.

Podczas ostatniej Komisji Oświaty i Kultury, radni pozytywnie zaopiniowali informację o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Miasto Kołobrzeg w roku szkolnym 2020/2021. Warto dodać, że był to rok szczególny, ponieważ większość zajęć odbywała się w trybie zdalnym lub hybrydowym, jednak założone przez Miasto zadania oświatowe zostały wykonane. Informację z ich przeprowadzenia przedstawiła Komisji Kierownik Referatu Oświaty.

W trakcie posiedzenia, omówiono między innymi organizację placówek miejskich, wysokość dotacji, projekty edukacyjne, czy wyniki egzaminów ósmoklasistów. Część spotkania poświęcono również zatrudnieniu nauczycieli. W tym roku szkolnym aż 53 z nich uzyskało awans wg. stopnia zawodowego.

Co ciekawe, jak wynika z informacji przygotowanej przez Referat Oświaty, kołobrzescy nauczyciele zarabiają więcej, niż przewidują przepisy ustawy.

 Najmniej do wynagrodzenia dopłacono nauczycielom stażystom. W tym zawodzie, jak w każdej branży zarobki są zależne od doświadczenia i przepracowanych lat. Wpływ ma również rodzaj wykonywanej pracy, jej zakres godzinowy, a także zajmowane stanowisko. Realnie na wynagrodzenie nauczycieli wpływają także wszelkiego rodzaju dodatki, jak m. in. funkcyjny czy motywacyjny.

Ogółem Miasto dopłaciło ponad 3 miliony 400 tys. złotych do pensji nauczycielom.

 

Więcej w materiale wideo

Komentarze  
+6 # kot 2021-11-24 23:33
dlaczego stażyści zarabiają najmniej. fakt tak jest w każdym zawodzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Grażyna 2021-11-25 15:22
Cytuję kot:
dlaczego stażyści zarabiają najmniej. fakt tak jest w każdym zawodzie

Bo się uczą tego trudnego zawodu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook