Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu aktywnie uczestniczą w edukacji dzieci i młodzieży. Aktualnie prowadzą spotkania z klasami średnimi przybliżając im tematykę związaną z zagrożeniami jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z komputera i Internetu. 

Kołobrzescy policjanci docierają do kolejnych szkół powiatu kołobrzeskiego, by rozmawiać z uczniami o zagrożeniach związanych z korzystaniem z komputera i Internetu. Celem tych spotkań jest kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetowych oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat cyberzagrożeń oraz cyberprzemocy. Podczas zajęć mundurowi wspólnie z uczniami omawiają zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, prywatności w internecie, poznawania osób w cyberprzestrzeni oraz form pomocy osobom pokrzywdzonym cyberprzemocą.

Zagrożenia związane z Internetem:

- Kontakt z niebezpiecznymi treściami

- Cyberprzemoc

- Zawieranie znajomości z nieznajomymi

- Ujawnienie prywatnych danych

- Pornografia

- Pedofilia

- Łamanie praw autorskich

- Hazard i gry

- Oszustwa i wyłudzenia internetowe

- Uzależnienie od komputera i Internetu.

W najbliższym czasie mundurowi będą odwiedzać kolejne szkoły realizując założenia dotyczące cyberzagrożeń i cyberprzemocy.

Komentarze  
+1 # śmiech na sali 2021-11-26 08:14
Zawieranie znajomości z nieznajomymi
Ujawnienie prywatnych danych
Pedofilia
Hazard i gry (swoją drogą, gry? Policjanci to chyba po kawie z prądem z rana)

Przestanmy dzieci do szkoły wysyłać bo takie zagrożenia tam też się czają. A zacznijmy od edukacji ludzi, którzy powinni być naszą gwarancją bezpieczeństwa :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # szkoła 2021-11-26 17:13
I jeszcze powinni szkolić że jak uczniowie wracają ze szkoły autobusem powinni zakładać maseczki. Ostatnio jechała autobusem linii nr 5 od Jedności Narodowej w stronę centrum. Najpierw wsiedli uczniowie w mundurach (wiadomo jaka szkoła), następnie z liceum na przeciw szpitala. Było ich ok 25 sztuk i żadna sztuka nie miała maseczki nawet pod brodą. Na zwracanie uwagi przez starsze małżeństwo śmiali im się prosto w twarz, kierowca nie zwraca już uwagi bo jeszcze mu się oberwie. Jest to obrazek codzienny od godz 13. A gdzie w autobusach nasi policjanci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook