W środę podczas sesji Rada Miasta zdecyduje, czy Adam Hok powinien zachować mandat radnego. To pokłosie ostatnich wydarzeń dotyczących działalności biznesowej Hoka. Czy to nie jest za szybka ścieżka? - dopytuje K. Plewko, który chciałby przed głosowaniem wyjaśnić wszystkie niejasności.

Jacek Woźniak zawiadomił wojewodę o rzekomym naruszeniu przez Adam Hoka ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. W skrócie chodzi o kilkanaście metrów kwadratowych miejskiego chodnika dzierżawionych przez spółkę Maltgarden.

„Wojewoda obliguje nas, abyśmy odpowiedzieli mu w formie uchwały w przeciągu 30 dni” – powiedział nam Bogdan Błaszczyk, przewodniczący RM i skierował do radnych projekt uchwały w sprawie odmowy odwołania Adama Hoka z funkcji radnego. „Oparłem się na opinii prawnej” – podkreśla.

Do samego projektu uchwały przewodniczący dołączył nie tylko opinię prawną oraz inne dokumenty. 

Według radnego Krzysztofa Plewki to za mało. Radny chciałby zwołania Komisji Prawa - „Ja sam uczestniczyłbym w takiej komisji”. Radnych chciałby np. ustalić datę odwołania Hoka z funkcji prezesa zarządu spółki. 

To nastąpiło w maju wyjaśnia Adam Hok i dodaje, że na wszystkie pytania odpowie podczas sesji, choć w jego ocenie dostarczone radnym dokumenty powinny rozwiać wszystkie wątpliwości.  „Wymarzony scenariusz zbył taki, że będzie prawie ze komisja śledcza powołana, która będzie moją sprawę na czynniki pierwsze rozkładać. I nawet z tego co wiem, we wrześniu miała być nadzwyczajna sesja, żeby pogrillować Hoka i ten plan się nie powiódł.” 

Podjęcie przez radnych uchwały nie zakończy całej procedury. Ostateczna decyzja należy do wojewody zachodniopomorskiego. Sesja RM odbędzie się 1 grudnia, w środę.

Komentarze  
+22 # Hora 2021-11-29 20:27
Panie Hok, co pan się dziwi? Nazwa spółki z panem związanej pojawiła się nawet w Porcie Jachtowym, którym zarządza miejska spółka. Pewnie wszystko na papierzexsię zgadza, ale niesmak jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # dla dzieci dobra 2021-11-29 22:09
Pamiętacie kochani jak ongi w czasie wyborów
Dwóch rockendrollowcow " ludzi z kryształu "

Ubrani w bejsbolówki daszkiem nazad :sad:
Grzmotek Januszko i Stanley Gaweł śpiewali
W Koszalinie " Hock Hock dobryj hłop
Hope Hope HOP :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # karol 2021-11-30 06:27
Nie wierzę w żadne słowo tego powyższego , a tym bardziej starego. Gdyby nie doktryna Neumana w prokuraturze i w sądach ,to nie było by ani posła ,ani radnego. Wszyscy ,którzy obserwują karierę starszego cwaniaczka wiedzą o czym piszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # True 2021-11-30 22:57
Sam się pan nadział na rożen i sam nim kręci i sam grilluje. Prosiliście się ze wspólnikiem o awanturę, to ją macie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook