Most na Kanale Drzewnym znajduje się na tyle w złym stanie, że miasto podjęło decyzję o  przeprowadzeniu dokumentacji projektowej na jego całkowitą przebudowę. Do tego czasu zostanie tu wprowadzone ograniczenie ruchu dla pojazdów powyżej 20 ton.

Most na Kanale Drzewnym to obiekt z 1948 roku. Porównując jego przegląd z 2020 roku oraz z października tego roku, ekspert wykazał, że stan techniczny mostu pogarsza się. Jak mówi Karol Królikowski najbardziej niepokojące jest to, że elementy konstrukcyjne mostu są popękane i jest odsłonięte zbrojenie.

W związku z tym miasto wprowadzi tu wkrótce ograniczenie ruchu dla pojazdów powyżej 20 ton. Jest już przygotowana wstępna koncepcja, która będzie jeszcze musiała zostać zatwierdzona przez starostę.

Ograniczenia w ruchu będą obowiązywały do czasu przebudowy mostu. A taka jest konieczna. Miasto ma już przygotowaną częściową dokumentację projektową. Cała koncepcja ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Planowana przebudowa zakłada zmianę parametrów istniejącego mostu, który w tej chwili posiada szerokość około 12 metrów, po przebudowie będzie to 16 metrów, z chodnikiem i ścieżką rowerową. Koszt całej inwestycji może wynieść od 2,5 do 3 miliona złotych. 

Nowy most mógłby zostać oddany do użytku w 2023 roku. Po zatwierdzeniu organizacji ruchu przez starostę wprowadzenie oznakowania może potrwać jeszcze około miesiąca.

Komentarze  
+5 # aTomek 2021-11-30 16:40
To p. Prezydent będzie musiała wyciągnąć rękę po pieniądze do Rządu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook