W godzinach wieczornych Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała wezwanie dotyczące zatrucia tlenkiem węgla w jednym z budynków przy ul. Bolesława Krzywoustego. Na miejscu znajdowało się 12 osób, w tym dwie nieprzytomne.

Zadysponowano 9 zespołów ratownictwa medycznego i straż pożarną. Ostatecznie do szpitali trafiło 10 osób - wszystkie to kobiety w wieku ok. 30-35 lat. Na szczęście wszystkie trafiły do szpitali przytomne, w stanie stabilnym.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przestrzega:

- Objawy zatrucia CO są bardzo niespecyficzne. Najpierw pojawia się zmęczenie, potem bóle i zawroty głowy. Do tego mogą dochodzić wymioty i bóle brzucha. W pewnym momencie dochodzi do utraty przytomności, a następnie do śmierci. Objawy pojawiają się w czasie, w zależności od stężenia tlenku węgla w powietrzu. Może od razu pojawić się senność i za chwilę utrata przytomności, a mogą występować po kolei objawy wyżej opisane.

Jak udzielić pierwszej pomocy jeśli podejrzewamy zatrucie czadem?

- Przede wszystkim poszkodowanego należy przenieść w bezpieczne miejsce. Jeśli ewakuacja nie jest możliwa, należy szeroko otworzyć okna i zapewnić dostęp świeżego powietrza. Pamiętajmy także o powiadomieniu ratowników medycznych, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

Fot. Straż Pożarna

Komentarze  
+6 # czujki 2021-12-03 10:28
Tyle się mówi o zakupie czujek dymu/czadu. Kosztuje to niewielkie pieniądze, zakup na parę lat tylko wymienić baterie a ratuje zdrowie lub nawet życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook