Wczoraj odbyła się konferencja kończąca projekt Human, Part and Space, podczas której zaprezentowano i podsumowano rezultaty osiągnięte w wyniku jego realizacji. Jednym z głównych zadań projektowych było opracowanie nowej strategii naszego miasta tzw. Strategii Smart City.

W 2019 roku miasto podpisało umowę na realizację projektu  Human, Part and Space. Wszystko w ramach organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej konkursu "Human Smart Cities. Inteligentne Miasta współtworzone przez mieszkańców". Kołobrzeg znalazł się wówczas na 8 pozycji wśród 109 miast. Celem projektu jest m.in zwiększenie zaangażowania mieszkańców w kreowaniu rozwoju miasta oraz zwiększenie samodzielności mieszkańców w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i upubliczniania danych i informacji o mieście. Wczoraj odbyła się konferencja podsumowująca cały projekt.

W ramach projektu Human, Part and Space powstała nowa strategia naszego miasta tzw. Strategia Smart City. Podstawowym założeniem tego dokumentu jest to, że to miasto ma należeć do mieszkańców. Dokument ten ma także pokazać jak wykorzystać wiedzę  i technologię aby zarządzać miastem mądrzej. Prace nad nim trwały ponad dwa lata.

Jednym z głównych zadań projektu Human, Part and Space było także zorganizowanie konkursu Hackahton. W ramach konkursu młodzi i kreatywni ludzie na bazie zebranych i udostępnionych przez miasto danych stworzyli różnego rodzaju aplikacje.

W ramach projektu Human, Part and Space za pomocą specjalnej technologii została także przeprowadzona inwentaryzacja reklam w mieście na odcinku 40 kilometrów dróg.

Jak mówi Bartłomiej Kogut Smart City to dopiero początek, to pierwszy krok do budowania inteligentnego Kołobrzegu.

Wszystkie działania i narzędzia dotyczące projektu Human, Part and Space znaleźć można na stronie gis.kolobrzeg.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn