To była żywa lekcja historii. Z okazji przypadającej dziś 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego młodzież z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza postanowiła przypomnieć to wydarzenie.

Stan wojenny w Polsce został ogłoszony 40 lat temu przez gen. Jaruzelskiego. 13 grudnia 1981 roku do akcji przeciw działaczom opozycji i całemu ruchowi Solidarności, ówczesna władza w Polsce Ludowej wystawiła ponad 100 tys. uzbrojonych żołnierzy i funkcjonariuszy. Ogółem, w okresie trwania stanu wojennego, zostało internowanych ok. 10 tys. osób. 

Dzisiaj, uczniowie Sienkiewicza postanowili przybliżyć ten ciężki dla Polaków okres. 

 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+4 # Net 2021-12-14 16:28
Przeżyłem stan wojenny. Było wtedy znacznie lepiej niż teraz, pomimo kartek i różnych innych głupot. Te głupoty i podłości z okresu stanu wojennego to jest nic w porównaniu z podłością obecnej władzy, manipulacją, kłamstwami i złodziejstwem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn