Większość z nas wie, że słowa potrafią ranić, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że często oznaczają one przemoc i właśnie o przemocy słownej, dyskutowali z młodzieżą Jacek Żakowski i Elżbieta Zubrzycka podczas Akademii Dobrego Słowa.

Przemoc słowna, to jeden z najczęstszych rodzajów przemocy, stosowany już od najmłodszych lat. Coraz częściej uciekają się do niej dzieci i młodzież, nie zdając sobie sprawy ze skutków swoich czynów, dlatego głównym tematem dyskusji w ramach Akademii Dobrego Słowa była przemoc słowna, a także moc i znaczenie języka używanego na co dzień, także w świecie wirtualnym.  

Prelegentami tegorocznych warsztatów byli  dziennikarz i nauczyciel akademicki Jacek Żakowski oraz psycholog Elżbieta Zubrzycka. Goście warsztatów przede wszystkim starali się wpoić młodym słuchaczom, jak ważne jest to, jak sami siebie postrzegamy.

Warsztaty Akademia Dobrego Słowa skierowane były do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie było częścią kampanii „Przemoc jest słaba” i zakończyło akcję 16 dni przeciwko przemocy.

Wiecej w materiale wideo.

Komentarze  
+8 # młodsze 2021-12-13 16:14
A młodsze dzieci w szkole powinno się uczyć co to jest zły dotyk. Jak nie powinno się za bardzo ufać obcym, gdy powie np. że mama kazała ciebie zabrać ze szkoły bo jest zajęta, jak nie wsiadać do auta obcych osób..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Falafel 2021-12-13 23:21
Więcej takich warsztatów i ciekawych specjalistów, mniej religii. Dzieciom potrzebne jest raczej to, co mówi w materiale pani psycholog, niż kolejny pacierz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # aTomek 2021-12-14 08:17
Powinie tego wysłuchać każdy Platfus.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Romek i Atomek 2021-12-14 22:20
I każdy inny człowiek też powinien posłuchać, bo to chyba ciekawe wystąpienia.
Tylko, że nagranie raczej nie jest dostępne do obejrzenia w internecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # lex 2021-12-14 14:44
" Wybitni, utalentowani ludzie jak Piotr Kraśko, są skarbem publicznym. Nie ma wielu takich. Jeśli będziemy marnowali ich pochopnie, to skażemy się na beztalencia i sami się ukarzemy" Powiedział Jacek Żakowski po ujawnieniu informacji, że Kraśko został skazany za to, że przez sześć lat jeździł bez prawa jazdy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook