W czwartek 16 grudnia 2021 roku w kołobrzeskim porcie uczczono 69. rocznicę sądowego mordu kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego.

O godzinie 14.15 pod pomnikiem kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego mieszkańcy wraz z przedstawicielami władz miasta i powiatu oraz członkami Ligii Morskiej i Rzecznej uczcili 69. rocznicę śmierci kapitana portu w Kołobrzegu. Zanim złożono kwiaty wiceprezes Zarządu Głównego Ligii Morskiej i Rzecznej Marek Padjas przedstawił życiorys kontradmirała. Wiązankę kwiatów w imieniu starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Zarządu Powiatu złożył wicestarosta Jacek Kuś.

Kontradmirał pełnił funkcję kapitana portu w Kołobrzegu w latach 1945-1946. W roku 1950 został aresztowany, a po trwającym 2 lata brutalnym śledztwie, skazano go na karę śmierci przez Najwyższy Sąd Wojskowy za działalność szpiegowską. 16 grudnia 1952 roku o godzinie 14.15 wykonano wyrok śmierci na Stanisławie Mieszkowskim. Ten sam sąd oczyścił kontradmirała Mieszkowskiego ze stawianych mu zarzutów w 1956 roku.

Komentarze  
+4 # ***** ** 2021-12-16 20:37
Gdyby ktoś z tych co Go dziś okładali kwiatami , przypomniał nam kto komandora w okrutny sposób zamordował. Przecież PZPR powstała w 1948 kiedy odbywały się masowe mordy takich jak Mieszkowski. Komandora zamordowano w r.1952. Do dziś wielu przedstawicieli tej partii jest nadal czynnych w strukturach SLD , czy teraz nowej lewicy. Dlaczego tkwią w partii ,której poprzedniczka sprawując wtedy władzę nie potrafiła inaczej rządzić jak tylko stosując mordy polityczne. Miłośników Jaruzelskiego wypada zapytać gdzie on był(według Michnika polski patriota) kiedy się bestialsko znęcano i okrutnie zabito komandora Mieszkowskiego. Jaką moralność trzeba mieć i jakie idee wyznawać, by dziś wobec tak oczywistych faktów tkwić w tej lewicy ,która historycznie ma rzekę krwi na rękach. A może te kwiaty były na cześć powołanej właśnie 15 grudnia 1948 r. PZPR, czyli kwiatki w 73 rocznicę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook