Już wkrótce Park przy Baszcie Lontowej zmieni swoje oblicze. A wszystko za sprawą nowych nasadzeń. Wczoraj rozpoczęły się prace związane z wycinkami i porządkowaniem Parku.

Monika Buśko-Kuś, która od kwietnia tego roku pełni rolę ogrodnika miejskiego systematycznie upiększa nasze miasto. Nowe nasadzenia na rondach, Placu 18 Marca czy Skwerze Miast Partnerskich to dopiero początek. Teraz przyszedł czas na Plac płk. Anatola Przybylskiego czyli Park przy Baszcie Lontowej, którego też czeka modernizacja. Wczoraj wycięto tu część starych krzewów, które zostały posadzone przypadkowo w okresie powojennym. Jak czytamy na profilu ogrodnika miejskiego wycinka ma na celu odsłonięcie pierwotnych założeń, czyli żywopłotu grabowego, pięknych dostojnych starych cisów, a także ogólnie porządkowania kompozycji, ponieważ Park zarósł i był już nieco zaniedbany. Oprócz wspomnianych przedwojennych drzew i krzewów mają pozostać wszystkie drzewa posadzone po wojnie. Z drzew przeważających są to -złotokapy i bzy. Po usunięciu starych mało efektownych krzewów zostaną uzupełnione, na narożnikach Parku, od strony Alei św. Jana Pawła II drzewa w gatunku złotokap i krzewy bzu o większą ich ilość i różnorodność. Ogólnie ma zostać wyciętych około 300 m2 krzewów, ale posadzonych o wiele więcej, bo aż 550 m2 oraz drzewa. Zostanie także zamontowany system nawadniania.

Wśród gatunków roślin jakie pojawią się w Parku znajdzie się Parzydło leśne Aruncus dioicus ‘Kneiffii’ w ilości 226 szt., Złotokap zwyczajny Laburnum anagyroides w ilości 6 szt., Lilak zwyczajny Syringa vulgaris ‘Beauty of Moscow’ 16 szt., czy Trawa bambusowa Hakonechloa macra 837 szt., Trzcinnik piaskowy Calamagrostis epigejos ‘Karl Forester’ 21 szt., Cedr himalajski Cedrus deodara w ilości 6 szt., Dereń kousa Cornus kousa ‘Satomi’ 6 szt, Trawa bambusowa Hakonechloa macra 837 szt., Hortensja krzewiasta Hydrangea arborescens ‘Annabelle’ 80 szt., Pióropuszniki strusi Matteuccia struthiopteris 35 szt., Rozplenica japońska Pennisetum alopecuroides ‘Hameln’ 285 szt., Sosna górska Pinus mugo ‘Ophir’ 71 szt., Dereń kanadyjski Cornus canadensis 20 szt.

Kołobrzeg za sprawą nowych projektów powoli zmienia swoje oblicze. Informacje o wszystkich nowych projektach upiększających nasze miasto można śledzić na Facebooku na niedawno utworzonym profilu Ogrodnik Miejski Kołobrzeg. 

 

Komentarze  
+7 # baszta 2021-12-16 16:17
A za Basztą leżą cegły, chyba obsypały się z niej. Walają się też dachówki. Czy ktoś się Basztą w ogóle interesuje? Wydaje mi się że cegły powinny zostać zabezpieczone (zabrane do przechowania) na przyszły remont. A tutaj podniecacie się kwiatkami w parczku a ZABYTEK POPADA W DALSZĄ RUNINĘ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # park 2021-12-17 08:32
Na pewno nowa zieleń doda uroku parkowi. Ale również przy okazji remontu należałoby zadbać o jego dodatkowe oświetlenie. Jest w nim po prostu ciemno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn