Warto było - mówi prezydent miasta. Chodzi o dofinansowanie przez kołobrzeski samorząd metody in vitro. Ze wsparcia miasta skorzystało kilka par i co najważniejsze, urodziło się troje dzieci.

Przyjęcie uchwały o wparciu finansowym par starających się o dziecko metodą in vitro wywołało niezadowolenie pewnej części mieszkańców. Uchwałę próbowano torpedować, ale ostatecznie została ona przyjęta i jest realizowana.

- Warto było. Warto było ten program wprowadzić nawet jeśli okupione to było niezadowoleniem pewnej grupy mieszkańców. W ciągu dwóch lat przeprowadzono 6 procedur i w tym roku narodziło się troje dzieci. Dla mnie jako prezydenta miasta to wielkie szczęście jeżeli mogliśmy pomóc parom, które przez wiele lat starały się mieć potomstwo i dzisiaj dzięki niewielkiemu wsparciu potomstwo posiadają. Nie ma większej radości - mówi prezydent Anna Mieczkowska.

Na współfinansowanie in vitro zabezpieczono w sumie 50 tysięcy złotych. To pieniądze z budżetu miasta i województwa. Dofinansowanie wynosi 5 tysięcy dla pary. 

Ten pierwszy program Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Kołobrzeg ma być realizowany do 2023 roku.

Komentarze  
0 # dla dzieci dobra 2021-12-31 18:43
Ma na imię NAPROTECHNOLOGIA

Narodziła się w 1991 roku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn