We wrześniu na naszej antenie ukazał się materiał o barierach, z którym każdego dnia spotykają się osoby niewidome i słabowidzące. Dzisiaj możemy powiedzieć, że w mieście widać pierwsze, dobre zmiany.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale to co zrobiono przy al. Jana Pawła II, to krok w dobrym kierunku. Na przystankach zamontowano płytki sensoryczne. O takich płytkach w rozmowie z nami we wrześniu mówili Konrad Sokół i Tomasz Gołębiewski ze Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Słabowidzących w Kołobrzegu. Obaj panowie są osobami słabowidzącymi. Obaj chcą być samodzielni. Takie rozwiązania są dla nich niezwykle istotne. Podobnie jak zastosowane na chodniku i ścieżce rowerowej przy przy Łopuskiego pasy rozdzielające. 

W całym mieście jest jeszcze sporo do zrobienia. Konrad Sokół i Tomasz Gołębiewski chcieliby aby rozwiązania dla osób niepełnosprawnych były wprowadzane systematycznie i dotyczył każdej dziedziny życia.  Czekają na zmiany w Komunikacji Miejskiej. Te są zapowiadane. 

Komentarze  
+1 # Romek i Atomek 2021-12-30 19:30
Na nowej ścieżce rowerowej powiatu na wysokości przystanku koło Warszawskiej nie ma żadnej płytki sensorycznej. Po drugiej stronie nowa ścieżka rowerowa jest połączona z chodnikiem. Jedna wspólną powierzchnia, niczym nierozdzielona. Może tam by się panowie wybrali?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Stasiex 2021-12-30 21:35
Przystanki powinny mieć podwyższenie, tak jak to robią w Szczecinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook