1 stycznia weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym zaostrzającą kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Regulacja m.in. podwyższa maksymalną wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd - z 5 do 30 tys. zł oraz zwiększa wysokości mandatów nakładanych przez policjanta - do 5 tys. zł. 

Bardzo istotną zmianą jeżeli chodzi o wysokość kar jest wzrost mandatów za naruszenia skierowane przeciwko bezpieczeństwu pieszych. I tak, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście zapłacimy 1500 zł. 

Zgodnie z dokumentem, mandat za przekroczenie prędkości do 30 km/h wyniesie do 400 zł. Ale już powyżej 30 km/h, czyli 31 wzwyż suma rośnie kaskadowo, od 800 zł aż do 2.500 tys. Mimo, że styczeń dopiero się rozpoczął kołobrzeska policja już zdążyła nałożyć wysokie i surowe kary kierowcom.

Mandaty nałożone od początku roku to nie tylko te za przekroczenie prędkości.

Zmiana w przepisach o wykroczeniach obejmie także pieszych.

Zmieni się także wysokość grzywien nakładanych przez sądy. Za niektóre z nich będzie można wymierzyć karę finansową wynoszącą nawet 30 tys. zł. 

Policjanci apelują do kierowców i peszych o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook