Miasto musi wyznaczyć nowe miejsce do prowadzenia handlu. Ale tylko dla rolników. To pokłosie przyjętej przez parlament ustawy, zgodnie z którą rolnicy mają mieć ułatwienia w prowadzeniu handlu i co więcej, zostają zwolnieni z opłaty targowej.

Do tej pory w Kołobrzegu płody rolne można było kupić na targowisku przy Trzebiatowskiej we wtorki i piątki. Przyjęta niedawno ustawa narzucająca na samorządy obowiązek zorganizowania miejsc handlowych dla rolników sprawiła, że miasto musiało wyznaczy kolejną lokalizację.

To plac przy ul. Trzebiatowskiej. Po drugiej stronie ulicy znajduje się miejskie targowisko.

Zgodnie z ustawą handel w tym miejscu będzie się odbywał w soboty i piątki. I co ważne. Przedmiotem handlu na wyznaczonym miejscu będą tylko produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła wytworzone w gospodarstwie rolnym. Rolnicy nie będą musieli płacić opłaty targowej. Ustawa ma spowodować, że rolnicy będą chętniej sprzedawać własne produkty, co ma zwiększyć dochody ich gospodarstw.

Prezydent miasta Anna Mieczkowska mówi, że rządzący postanowili wyróżnić spośród wszystkich podmiotów gospodarczych prowadzących działalność, właśnie rolników. A. Mieczkowska liczy się z pytaniami od innych prowadzących działalność na rynku o pytania w sprawie takiego podziału ale wszystkich odsyła do rządzących.

Uchwała o wyznaczeniu miejsca dla rolników w Kołobrzegu znajduje się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook