Wiele osób dostaje SMS-y o konieczności dopłaty do przesyłki. To kolejna metoda oszustów, by wyłudzić nasze pieniądze. Klikając link w wiadomości możemy stracić oszczędności na koncie.

Do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego trafiają wiadomości SMS z linkiem do strony, na którą trzeba wejść by uregulować rzekome zaległości. Wiadomości wysyłają oszuści podszywający się pod firmy kurierskie.

Zazwyczaj w takim SMS-ie znajduje się krótki komunikat informujący nas o opóźnieniach z dostawą przesyłki lub problemem z jej płatnością. Dodatkowo wiadomość zawiera link którego kliknięcie spowoduje przekierowanie na fałszywą stronę internetową, przygotowaną przez cyberprzestępców. To właśnie na tej stronie może dojść do wykradzenia naszych danych lub oszczędności z konta.

Pamiętajmy. Zachowujmy zdwojoną czujność i czytajmy wiadomości bardzo dokładnie! Nie klikajmy w podejrzane linki, a tym bardziej nie ufajmy wszystkim stronom internetowym, które wymagają wprowadzenia naszych danych i danych naszego konta

Komentarze  
+1 # Fiofehh 2022-01-19 06:53
Dlaczego rzecznik policji jest kolejny raz bez maski ców id w budynku?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook