W tym roku ma się rozpocząć długo wyczekiwana budowa parkingu przy ulicy Zygmuntowskiej. Trwają zaawansowane prace projektowe. Prace ruszą najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku odbyły się zdalne konsultacje społeczne dotyczące budowy parkingu przy ulicy Zygmuntowskiej, podczas których zostały przedstawione trzy warianty dla budowy parkingu. Dwa spośród nich mogą zostać wykonane przez urząd na terenie należącym do miasta. Trzeci wariant zakłada poszerzenie tej inwestycji o kilkanaście dodatkowych miejsc postojowych, ale tu wymagana jest zgoda Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Początkowo Spółdzielnia nie chciała współpracować z miastem, ale zmieniła swoje stanowisko. Trwają rozmowy. Bez względu jednak na ich wynik i tak zostanie tu wybudowany parking. Miasto może w tym miejscu wydzielić do 50 miejsc postojowych. Parking wybudowany przez miasto ma być ogólnodostępny.

Miasto na budowę parkingu przy Zygmuntowskiej ma zabezpieczone środki w budżecie. Prace mogą się rozpocząć w drugiej połowie tego roku.

 

Komentarze  
+16 # parking 2022-01-20 16:27
To miejsca postojowe dla osób z apartamentów na młyńskiej ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # Spaniel 2022-01-20 17:33
Niee... trochę za blisko. Myślę, że najlepsze miejsce dla tych z Młyńskiej to Podczele - łatwy dojazd KM :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # zena 2022-01-20 17:40
Nie, to dla przyszłych mieszkańców z ul. Okopowej (plac po piekarni).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # możliwe 2022-01-21 18:02
:-) Wszystko się może zdarzyć... Jak w tej piosence.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook