Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Kołobrzegu otrzymało z Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego 430 tysięcy złotych dofinansowania. Środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność.

W dziesięciu zachodniopomorskich ZAZ-ach zatrudnionych jest w sumie 705 osób z niepełnosprawnością. Koszty działania placówek pokrywane są głównie ze środków PFRON będących z dyspozycji marszałka, PFRON w ramach refundacji wynagrodzeń dla organizatora, ze środków województwa (łączna kwota dotacji to 5,6 mln zł) oraz z przychodów z działalności wytwórczej i usługowej.

Zakład Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu działa od 2003 r. i prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kołobrzegu. Placówka zatrudnia obecnie 70 osób z niepełnosprawnością.  Mocną stroną zakładu jest zmodernizowany ostatnio  dział gastronomiczny, który specjalizuje się w przygotowywaniu smacznych, domowych obiadów. Placówka posiada pięć sal, w tym trzy klimatyzowane, przystosowane do organizacji wesel, komunii i szkoleń. Pracownicy ZAZ-u zajmują się także krawiectwem czy utrzymaniem terenów zielonych. Prowadzony jest też dział poligrafii i sitodruku. Kwota dotacji ze środków samorządu województwa to 430 tys. zł. 

 

Komentarze  
+6 # zakłady 2022-01-20 16:25
Dlaczego nie ma w Kołobrzegu ofert pracy dla osób z niepełnosprawnościami oprócz intelektualnej. Jeżeli już jest taki zakład to tylko sprzatanie klatek schodowych. No marzenie dla każdego szczególnie z wykształceniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Robert Kucharycz 2022-02-04 13:41
Zastanawiam się na co idą te pieniążki skoro zamyka się w ZAZ dział poligrafii/haftu?. Ja dowiedziałem się że straciłem pracę przebywając na zwolnieniu lekarskim, a po powrocie z L4 wypowiedzenie umowy o pracę po 19 latach!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook