Powiatowy Urząd Pracy odnotowuje nieznaczny wzrost bezrobocia. W tej chwili zarejestrowanych jest 1270 bezrobotnych, na koniec września było ich o kilkadziesiąt mniej. Stopa bezrobocia na terenie powiatu kołobrzeskiego wynosi nieco ponad 4 procent.

Do wzrostu bezrobocia przez ostatnie dwa lata znacznie przyczyniła się sytuacja związana z pandemią. Przed pandemią stopy bezrobocia w powiecie kołobrzeskim nie sięgały 2 procent, w ciągu ostatnich dwóch lat bezrobocie utrzymuje się na poziomie około 4 procent. 

W tej chwili w kołobrzeskim urzędzie pracy zarejestrowanych jest około 1270 bezrobotnych, z zasiłku dla bezrobotnych korzysta jedynie 147 osób.

Każdy bezrobotny cały czas może liczyć na wsparcie ze strony urzędu. W tym roku na promocję zatrudnienia urząd ma do dyspozycji 5,5 miliona złotych.

Urząd pracy zakończył już realizację wsparcia z tytułu COVID-19, teraz jest na etapie rozliczania umów. Urząd od początku wprowadzenia tego wsparcia wydał na ten cel ponad 40 milionów złotych.

 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+2 # mieszkankaKG 2022-01-26 11:15
Obecnie zarejestrolwanych około 400 bezrobotnych , i urzedników 29 za PO bezrobotnych 4 tysiące zarejestrowanych , i tyle samo urzedników , co oni tam teraz robią , panie starosto ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook