We wrześniu 2020 roku odbyło się podpisanie umowy dotyczącej oddania w nieodpłatne użytkowanie budynku przy ulicy Waryńskiego na rzecz Stowarzyszenia „Feniks”. Budynek po byłej przychodni ma się docelowo stać domem dla wszystkich pacjentów Stowarzyszenia.

Dzisiaj pytamy na jakim etapie są prace i kiedy „Feniks” rozpocznie tu swoją działalność. Budynek przy Waryńskiego, w którym kiedyś mieściła się przychodnia i od kilku lat stoi niezagospodarowany, we wrześniu 2020 roku przeszedł w posiadanie Stowarzyszenia „Feniks”. Jak informowała wówczas Ewa Giza Stowarzyszenie zamierzało pozyskać środki zewnętrzne na remont i stworzyć tu Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzaniami Psychicznymi. Od tego czasu minęło blisko półtora roku. W tym czasie odbyło się wiele spotkań z fachowcami, budowlańcami czy architektami, aby móc sporządzić stosowną dokumentację, a to było niestety bardzo czasochłonne.

Najwięcej problemów pojawiło się przy samej instalacji PPOŻ, która miała być dużo tańsza niż się ostatecznie okazało.

Stowarzyszenie jest obecnie na etapie działań projektowych. Prowadzony jest także audyt na termomodernizację i fotowoltaikę. 

Stowarzyszenie chce przede wszystkim przenieść funkcjonujący od 2003 roku Powiatowy Ośrodek Wsparcia.

Budynek na Waryńskiego, co podkreśla Ewa Giza, jest przez Stowarzyszenie utrzymywany.

Teraz Stowarzyszenie czeka na rozstrzygnięcie wszystkich złożonych projektów o dofinansowania. I ten rok może być dla Feniksa przełomowy.

Przekazanie tego budynku na rzecz Stowarzyszenia „Feniks”  jest bardzo ważne dla wszystkich mieszkańców powiatu kołobrzeskiego. To tu będzie stworzone Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Komentarze  
+5 # przychodnie 2022-01-25 16:33
Szkoda że już nie ma tam przychodni rodzinnych. Było tam sporo lekarzy w jednym miejscu a przede wszystkim w centrum miasta. Ponoć nie mogli tam zostać bo przepisy BHP i brak windy? A teraz tam będzie widna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook