Sanepid zachęca rodziców dzieci z Ukrainy do szczepień. I nie chodzi tu tylko o covid, a raczej a może przede wszystkim o choroby typu odra, świnka czy różyczka.

Zgodnie ze stanowiskiem Zespołu ds. Szczepień Ochronnych Minister Zdrowia rekomenduje wykonanie szczepień już od dnia przyjazdu do Polski u dzieci do 19 roku życia, tych które są niezaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym. Za priorytetowe przyjmuje się szczepienie przeciw odrze, błonicy, tężcowi, krztuścowi czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz covid.

W tej chwil dla uciekinierów z Ukrainy decyzja o szczepieniu dzieci jest dobrowolna, ale osoby, które pozostaną na terenie naszego kraju ponad 3 miesiące od dnia przekroczenia granicy, mają obowiązek wykonania szczepień ochronnych albo posiadania potwierdzenia zaszczepienia zgodnie z obowiązującym PSO na 2022 rok.

Według danych urzędu miasta każdego dnia rośnie liczba dzieci z Ukrainy w kołobrzeskich szkołach. Dzisiaj w podstawówkach jest ponad 200 uczniów z Ukrainy. W szkołach średnich 15.

W kołobrzeskim punkcie informacji dla uchodźców podawane są adresy jednostek, w których dzieci i dorośli, uciekinierzy z Ukrainy mogą się zaszczepić przeciwko covid 19. Niebawem mają pojawiać się kolejne informacje, dotyczące innych chorób zakaźnych. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn