Wraz z rozpoczęciem wiosny w Kołobrzegu zaczęło się robić kolorowo. To między innymi za sprawą krokusów, które niedawno po raz pierwszy w tym roku zakwitły w różnych częściach naszego miasta.  

W ubiegłym roku posadzono 71 tysięcy cebul krokusowych, które teraz upiększają nasze miasto.   To jedna z pierwszych roślin kwitnących, która pojawia się na przełomie zimy i wiosny. Krokusy kwitną przy Latarni Morskiej oraz przy dworcu PKS, na górkach między kasztanowcami. Ale tych pięknych roślin z każdym rokiem będzie więcej.

Monika Buśko-Kuś, która pełni rolę ogrodnika miejskiego systematycznie upiększa nasze miasto. Nasadzenia na rondach, Placu 18 Marca czy Skwerze Miast Partnerskich to dopiero początek. Park przy Baszcie Lontowej również czeka modernizacja. W ubiegłym roku wycięto tu część starych krzewów, które zostały posadzone przypadkowo w okresie powojennym.

Już wkrótce kolorowo zrobi się także na Placu 18 Marca. W ubiegłym roku posadzono tu różnorodne rośliny wieloletnie jak lawenda czy dwie odmiany róży, która kwitnie od maja do października.

Informacje o wszystkich nowych projektach upiększających nasze miasto można śledzić na Facebooku profilu Ogrodnik Miejski Kołobrzeg. 

 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
0 # franek 2022-04-12 20:00
JEST PIĘKNIE ,ALE CHODZA TAM Z PSAMI WDZIAŁEM NA WŁASNE OCZY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # PTTK 2022-04-12 20:31
Ładnie, niczym na Jasnych Błoniach w Szczecinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook