Postawa starszego mieszkańca Kołobrzegu zasługuje na wyróżnienie. Senior wysłuchał co miała do powiedzenia osoba po drugie stronie telefonu, od razu zorientował się co do jej zamiarów i nie dał się oszukać.

Choć metoda „na wnuczka” to znane oszustwo, corocznie pozwala przestępcom wzbogacić się na spore kwoty. Wczoraj do 91-letniego mieszkańca Kołobrzegu zadzwoniła, na numer stacjonarny kobieta, która podawała się za jego wnuczkę. Starszy mężczyzna wysłuchał, co miała do powiedzenia, po czym zakończył rozmowę. Kobieta wmawiała mężczyźnie, że jest jego wnuczką i spowodowała wypadek drogowy. Oczekiwała pomocy w postaci 60 tysięcy złotych, dzięki którym nie będzie miała „dalszych problemów”. Czujny senior od razu zorientował się, że kobieta chce go oszukać i wyłudzić od niego pieniądze. Jego postawa była wzorowa!

Policjanci apelują do mieszkańców, aby o wszelkich próbach, czy przypadkach oszustw informowali funkcjonariuszy. Mundurowi zwracają się z prośbą także do opiekunów osób starszych, w tym bliskich, aby uświadamiali swoich dziadków i rodziców o czyhających zagrożeniach i przestrzegali przed takimi sytuacjami.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook