Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego etapu renowacji Baszty Lontowej. Oferty mogą wpływać do 6 maja. 

Przypomnijmy, w 2019 roku za ponad 600 tysięcy złotych miasto odkupiło zabytek od  prywatnego przedsiębiorcy. Baszta Lontowa od lat wymaga generalnego i kosztownego remontu. Dodatkowo po ostatnich wichurach na zabytku obluzowały się dachówki, dlatego miasto postanowiło ogrodzić teren wokół budynku. Zabezpieczono przejście oraz zlikwidowano kilka miejsc postojowych.

Remont całego zabytku podzielono na dwa etapy. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego. Plan robót zawiera m.in. remont fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachu wraz z infrastrukturą oraz wymianę stolarki okiennej, badania i prace archeologiczne, instalację odgromową, roboty w zakresie hydroizolacji ścian, czy posadzki w piwnicy. Po ich wykonaniu, miasto czeka drugi etap prac, który ma objąć wewnętrzną część zabytku. Magistrat zlecił już przygotowanie dokumentacji projektowej. 

W tegorocznym budżecie miasto na wykonanie dwóch etapów remontu Baszty zaplanowało 2 miliony złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook