Uczniowie II klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.

Zwiedzanie miejsc, w których pracują policjanci, poznanie procedur, którymi posługują się funkcjonariusze oraz sprzęt jaki wykorzystywany jest do służby zrobiły na młodych adeptach zawodu policjanta ogromne wrażenie.

Przez dwa dni uczniowie II klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. M. Rataja mieli możliwość wglądu w prace funkcjonariuszy kołobrzeskiej jednostki. Mając za przewodników doświadczonych mundurowych młodzi ludzie mieli okazję poznać miejsca, w których pracują funkcjonariusze oraz zobaczyć sprzęt jaki jest wykorzystywany do codziennej służby.

Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką trudnej pracy w służbach mundurowych. Mieli możliwość obserwowania z bliska pracy policjantów pionów dochodzeniowo-śledczego, prewencji i ruchu drogowego. Ogromne wrażenie zrobił na nich technik kryminalistyki, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył im swoją prace zachęcając do samodzielnego pobierania odcisków palców i zabezpieczania śladów.

Komentarze  
+1 # podatnik 2022-05-15 04:02
dobre działanie promocyjne zawodu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn