W Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu odbył się XVI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego English Race 2022.

Po dwuletniej przerwie powrócił szkolny konkurs z języka angielskiego English Race, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu. Patronat honorowy nad konkursem objął starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół podstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności językowe, rozwiązując test z wiedzy z zakresu znajomości słownictwa, gramatyki oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac, wyłoniła zwycięzców indywidualnych oraz trzy najlepsze szkoły w naszym powiecie.

Kategoria najlepsza szkoła w powiecie:

I m-ce – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kołobrzegu,

II m-ce – Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu,

III m-ce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu.

Zwycięzcy konkursu:

I m-ce – Wiktor Nowakowski,

II m-ce – Maja Papież,

III m-ce – Michalina Dąbrowska,

III m-ce - Martyna Łbik.

W imieniu starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz Zarządu Powiatu w Kołobrzegu nagrody laureatom konkursu wręczył wicestarosta Jacek Kuś w towarzystwie zastępcy wójta Gminy Ustronie Morskie Sylwii Halamy oraz dyrektora szkoły Jolanty Chmary. Fundatorami nagród byli Powiat Kołobrzeski i Urząd Gminy Ustronie Morskie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook